SIRUP NA GROG A SVAŘENÉ VÍNO

Hrnek voňavého horkého nápoje s kapkou alkoholu neodmyslitelně patří ke koloritu české zimy. Nadělte letos takový malý zlepšovák, díky němuž bude příprava mnohem jednodušší. K základnímu sirupu stačí jen přidat víno, případně rum nebo griotku, a je hotovo. Voňavý sirup se hodí univerzálně také na punč nebo grog. Ochuťte jím třeba i našlehané horké mléko. Příprava zabere necelou půlhodinku! Celý recept najdete tady.

sirup

 

JEMNÁ KUŘECÍ PAŠTIKA S PORTSKÝM VÍNEM

Efektní dobrotu pod vánoční stromeček vyrobíte bez velkého vyváření, shánění surovin a dokonce bez komplikovaného pečení ve vodní lázni. Ozdobte paštiku růžovým pepřem a větvičkou tymiánu. Recept pro vás máme zde.

jemna_pastika

 

 

 

DOMÁCÍ MEDOVÁ GRANOLA S BRUSINKAMI

Napečte voňavou granolu jako dárek a alespoň pár porcí si nechte pro sebe na doma. Na pohodové sváteční snídaně přijde pečené müsli zaručeně vhod. Granolu naplňte do dobře těsnící nádoby s víkem. Křupavá vydrží jeden měsíc. Při bezlepkové dietě použijte vločky pohankové nebo ovesné bez lepku. Pro variantu bez laktózy nahraďte máslo kokosovým olejem. Recept na 4 balíčky po 125 g mrkněte tady.

granola

 

PEČENÝ ČAJ Z EXOTICKÉHO OVOCE

Jsou dárky, které je vysloveně radost připravovat. Pečený čaj provoní celý byt a jeho nádherná optimisticky žlutá barva je hotový zimní doping pozitivní energie. Stačí 3-4 lžičky zalité horkou vodou a rázem se přenesete do exotických krajin, kde rostou manga, passion fruit, banány a pomeranče. Tady pro vás máme recept na 6 skleniček.

peceny_caj