Možnosti volby

Můžete se rozhodnout, že nakoupíte pár chlebíčků a několik balení brambůrků, oříšků a tyčinek a máte vystaráno. Zní to sice jednoduše, ale zároveň to působí odbytě.

Je ale přeci škoda při tak slavnostní události nepřipravit něco extra nebo alespoň něco, co nemáte každý den. A nikdo neříká, že vám s tím nemohou pomoci ostatní. Jednoduše vyberete jednotlivé druhy občerstvení, které rozdělíte mezi zúčastněné. Získáte tak skvělé a pestré pohoštění, které je ve skutečnosti levnější než nákup hotových chlebíčků. Brambůrky a další zobání by však na stole chybět neměly.

GuacamoleJednoduchá mexická pochoutka guacamole je přitažlivá nejen díky své barvě, ale také díky své výjimečné chuti. Už jste vyzkoušeli?

Silvestrovské občerstvení 9x jinak

Zařizujete-li občerstvení včetně další organizace s předstihem, můžete si dovolit trochu náročnější pohoštění na přípravu. To však neznamená, že byste něco takového nemohli hravě zvládnout. Hraje tu roli spíše čas.

Klidně můžete celou hostinu pojmout v italském, asijském nebo americkém stylu. Nebo můžete také připravit od každého něco. Fantazii se meze nekladou. My pro vás máme průřez jednotlivými druhy chuťovek.

Začneme ihned ve velkém stylu. Pro gurmánský zážitek při oslavách zkuste recept na sladkokyselé krevety. U mořských plodů a rovněž v Asii zůstaneme a nabídneme vám tip na maki sushi s uzeným lososem a avokádem. Dalšími druhy sushi se nechte inspirovat v našem speciálním článku.

 
Zapečené žampiony s pestem a mozzarellouMáte-li více času, vrhněte se i na pečení chuťovek. Zapečené žampiony s pestem a mozzarellou jsou skvělým příkladem toho, jak jednoduše vykouzlit něco neobvyklého.
 

Čím dál více populární se také stává mexická specialita z avokáda guacamole, ke které je vhodné podávat nachos nebo rozpečenou bagetku. Nejen do salátu, ale i na zobání se hodí vejce mimóza podle Zdeňka Pohlreicha.

Kdo si chce trochu pohrát a zároveň rád peče, může do občerstvení zařadit i zapečené plněné brambory se slaninou a třemi druhy sýru. Zapéct můžete rovněž plněné žampiony v tomto případě s pestem a mozzarellou, které vaše pohoštění jistě rozveselí. Rovněž se můžete pustit do osvědčené klasiky párky v listovém těstu, které nikoho neodradí. A pro ty, kteří chodí na oslavy hladoví, připravte pikantní kuřecí křídla nebo pikantní karbanátky. Obojí skvěle doplní některý z domácích dipů.

Nezapomeňte, že musíte pořídit i něco k pití a samozřejmě i šampaňské na přípitek.