Pečení je legrace

Pečení cukroví není třeba brát jako nutnost spojenou s Vánoci. Někdo si pod pečením cukroví představí akorát spoustu nepořádku v kuchyni. Proto raději volí kupované cukroví. Pokud se tak rozhodnete, u nás v Albertu naleznete spoustu skvělých druhů.

V opačném případě však při pečení poznáte, že si vlastně užijete spoustu legrace. Přece nemusíte být na všechno sami. Můžete zaúkolovat zbylé členy rodiny, kteří nakonec mohou pomoct i se špinavým nádobím. Pokud budou členové rodiny zaneprázdněni, přizvěte své přátele. U sklenky vína či svařáku se bude péct jedna báseň. Povedený výsledek pak poslouží jako zasloužená odměna.

Nyní je na vás, jaký recept či případně jaké recepty si pro vaše pečení vyberete. Zkoušejte i nové věci. Vaše děti si nové cukroví zamilují. Všechny potřebné ingredience včetně pekáčů, pečících papíru, formiček a dalších potřebných pomůcek naleznete u nás.

Chystáte-li se vánoční cukroví spíše nakoupit, můžete tím pomoct potřebným. Koupí Vánočních perníčků v prodejnách Albert totiž přispějete na projekty pomáhající sociálně ohroženým dětem. Díky vám mohou mít také hezké Vánoce.

Vánoční cukroví 10x jinak

Po lineckém cukroví je na čase podívat se i na další druhy. Takže si připravte plechy, rozpalte troubu a jdeme na to. Připravili jsme si totiž pro vás několik osvědčených receptů.

Mezi klasiku, která na vánočním stole nesmí chybět, patří jistě vanilkové rohlíčky. Nejedná se o složitý recept. Smíchané těsto nejprve necháte vychladit, a poté vytvarujete rohlíčky, které upečete. Další velmi oblíbený a zároveň nenáročný druh jsou ořechy. Nejdřív napečete skořápky, a teprve poté je plníte náplní.

O něco náročnější pak mohou být medové trubičky. Ale věříme, že ani vám nebudou dělat velké potíže. Také trochu náročnější na přípravu mohou být košíčky se švestkovým krémem a čokoládovou polevou. Na stole se také neztratí ani pusinky s bílou čokoládou. Z pusinek si můžete vyrobit taktéž i vánoční ozdoby.

Myslíme také na ostatní. Musíte-li dodržovat bezlepkovou dietu, vyzkoušejte recept na naše bezlepkové pracny. Protože každý si zaslouží ochutnat kousek Vánoc.

Tip na jednoduchou večeři

Aby toho pečení na vás nebylo pro dnešní den až moc, připravili jsme si pro vás několik jednoduchých receptů na chutnou večeři.

Naším prvním tipem je domácí bageta se salámem, sýrem a majonézou. Místo klasické bagety můžete také použít náš rustikální chléb, čímž získáte skvělé sendviče.

Pokud k večeři dáváte přednost salátům, vyzkoušejte náš rukolový salát s cizrnou a kapustičkami. V případě že chcete povečeřet i trochu masa, připravte si salát s uzeným lososem a parmazánem.

Nakonec pro své děti můžete připravit sladkou večeři kuskus na sladko s granátovým jablkem.