Rádi experimentujete a vymýšlíte nové recepty? Někdy stačí zachovat si chladnou hlavu, podívat se, co zbylo v lednici a vsadit na osvědčené kombinace surovin. Následující seznam obsahuje ingredience, které v kombinaci s chřestem vytvoří přímo nebe pro vaše ústa.

Ingredience vhodné ke chřestu
Ančovičky Omáčka Veloute
Cibule Opražená strouhanka
Citron Pacentta
Česnek Parmezán
Droby Pažitka
Holandská omáčka Pepř
Hořčice Petržel
Houby Pomeranč
Kerblík Rozmarýn
Krabí maso Smetana
Křen Smrži
Majonéza Sojová omáčka
Maltézská omáčka Sýrová omáčka
Máslo Šalotka
Mladé brambory Vejce
Muškátový ořech Zálivka vinaigrette
Olivový olej Zázvor
Omáčka Mousseline ...a jaké další znáte?

Nezapomeňte, že méně je někdy více. Snažte se při kombinování zachovat jednoduchost a čerstvost surovin. Teď už je řada na vás a na vašich originálních receptech. Znáte další chřestové kombinace? Napište nám na našem facebooku.

Pokud nemáte náladu vymýšlet nové recepty, doporučujeme prolistovat naší online kuchařku pod článkem. 

Což takhle dát si chřest? 

Chřest si stále častěji nachází místo v nejrůznějších receptech, ať už jako předkrm, polévka nebo hlavní jídlo. Paleta úpravy chřestu je velmi rozmanitá. Připravili jsme pro vás malého průvodce světem chřestu, čtěte článek Což takhle dát si chřest.

Naším tipem pro nákup chřestu jsou samozřejmě supermarkety a hypermarkety Albert, kde pro vás máme chřest vysoké kvality. Odebíráme přímo u pěstitelů, naším dodavatelem je slovenská společnost Asparagus.

Pěstování chřestu

S redakcí jsme navštívili našeho dodavatele, přečtěte si reportáž o tom, jak se sklízel Křehký chřest ve Velkých Levárech.