Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
news-roompodpora-komunit
Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

15. dubna 2024

Při jarní Sbírce potravin se v Albertu vybralo 78 tun. Zapojili se i dobrovolníci z dětských domovů

Do jarního kola každoroční Sbírky potravin se zapojilo 114 prodejen Albert po celém Česku. V průběhu uplynulé soboty darovali zákazníci bezmála 78 tun trvanlivých potravin a drogistického zboží, které potravinové banky nyní rozdělují potřebným. S přebíráním darů opět pomáhali dobrovolníci z dětských domovů, kam míří část vybraných potravin. Nejvíce, téměř 2,3 tuny potravin a drogerie, se vybralo v hypermarketu v Čestlicích.

Již od prvního ročníku iniciativy Sbírka potravin pomáhají zákazníci řetězce Albert rodinám i samoživitelům ve vážné hmotné nouzi. „Vysoce oceňujeme štědrost našich zákazníků, kterým nejsou lhostejní lidé v tíživé životní situaci. Darované potraviny a drogerie pomohou například matkám samoživitelkám, seniorům, sociálně ohroženým nebo dětem z dětských domovů, které v našich prodejnách pomáhaly dary přijímat,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Dobrovolníci z dětských domovů sbírali potraviny a další zboží přímo pro své svěřence. „Mockrát děkujeme všem zákazníkům, kteří nám věnovali třeba i úplné maličkosti. Vybrané potraviny využijeme při vaření, a to také ve cvičném bytě, ve kterém se děti připravují na samostatný život po odchodu z dětského domova,“ vysvětluje Ilona Hellerová, ředitelka Dětského domova Česká Lípa.

Dary zákazníků tak ušetří českolipskému domovu, stejně jako dalším zapojeným zařízením finance, které mohou využít například na volnočasové aktivity. Děti si tak dopřejí výlet či kulturní zážitek, na který by v rozpočtu dětského domova jinak nebylo dost peněz.


 

 

Přečíst další články