Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomDiverzita a inkluze

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Diverzita a inkluze

Jsme jedním z největších soukromých zaměstnavatelů v Česku a nabízíme skvělé místo pro práci i rozvoj 20 tisícům lidí bez ohledu na věk, pohlaví, sexuální orientaci, náboženství, národnost či sociální zázemí. Jsme tady pro všechny a zaměstnáváme kolegy různých věkových skupin, rozvíjíme mladé talenty i ty ve středním a pokročilém věku. Nabízíme práci a příležitosti k rozvoji širokému spektru profesí a cílových skupin. Klademe důraz na flexibilitu, abychom svým zaměstnancům a zaměstnankyním v prodejnách, distribučních centrech, online službě Albert Domů Zdarma i v centrále usnadnili sladění pracovního a rodinného života. Velmi si vážíme loajality, díky které může být Albert ještě rozmanitějším místem pro práci.

Co se nám už povedlo:

  • Více než pětina zaměstnanců v hlavním pracovním poměru u nás pracuje déle než 15 let. Přes 200 z nich už u nás oslavilo čtvrtstoletí a vstoupilo do Klubu 25.
  • V Albertu se potkávají až čtyři generace a vzájemně se inspirují.
  • V Albertu už několik let fungují dvě zaměstnanecké skupiny, Mladý Albert a Zkušený Albert, které přinášejí možnost sdílení zkušeností jak z místního prostředí, tak globálně v rámci skupiny Ahold Delhaize.
  • 58 % zaměstnanců ve vedoucích pozicích tvoří ženy.
  • Už od roku 2021 jsme hrdým signatářem Charty diverzity. Velmi si vážíme toho, že 92 % kolegů a kolegyň považuje Albert za místo podporující rozmanitost*.
  • V loňském roce jsme na všech patrech v sídle centrály zavedli genderově neutrální toalety, které jsou určené kolegům, kteří se charakterizují jako nebinární osoby.
  • Jen v loňském roce jsme ve více než 70 prodejnách dali příležitost přes 800 žákům a studentům v různých oborech.
  • Již 16. ročníkem programu Summer Intership v roce 2022 prošlo bezmála 160 vysokoškolských studentů. Mají tak příležitost podílet se na strategických projektech např. z oblasti IT, financí, logistiky nebo udržitelnosti a řada z nich u nás pak našla stálé pracovní uplatnění.

*Průzkum spokojenosti zaměstnanců provedla v říjnu 2022 nezávislá externí společnost Perceptyx a zúčastnilo se ho 85 % kolegů.