Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomPodpora komunit

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Podpora komunit

Naše prodejny jsou tady pro zákazníky po celém Česku. Jsme také jedním z největších soukromých zaměstnavatelů v zemi, dlouholetým spolupracovníkem stovek českých firem a dodavatelů či partnerem velké řady neziskových a rozpočtových organizací. Podáváme pomocnou ruku během společenských krizí i v náročných životních situacích, rozvíjíme partnerství s potravinovými bankami i dalšími prospěšnými organizacemi a podporujeme desítky dětských domovů. V roce 2009 jsme založili Nadační fond Albert. Ten dlouhodobě pomáhá dětem ze sociálně ohroženého prostředí a prostřednictvím výukových programů podporuje zdravý životní styl školáků i jejich rodin. Náročná doba s nástupem krizí, kterou zahájila pandemie koronaviru, následovaná přírodními katastrofami či válkou na Ukrajině původní zaměření fondu zintenzivnily a dále rozšířily.

Co se nám už povedlo:

  • Od roku 2020 jsme naši celkovou pomoc komunitám několikrát znásobili a v roce 2022 přesáhla hodnotu 26 milionů korun. 
  • Lidem zasaženým válkou na Ukrajině jsme ve spolupráci s potravinovými bankami, Člověkem v tísni i Velvyslanectvím Ukrajiny poskytli v průběhu celého roku pomoc ve výši 12 milionů korun.
  • Unikátní projekt Obchůdky s Albertem přinesl v roce 2022 dětem z dětských domovů rekordních 885 tisíc korun.
  • Zdravá 5 proškolila v roce 2022 přes 44 tisíc dětí v mateřských a základních školách po celém Česku.
  • Nadační fond Albert v roce 2022 díky svým programům rozdělil částku bezmála 10 milionů korun.
  • Nadační fond Albert si meziročně polepšil v posledním žebříčku nadací a fondů, který zveřejňuje platforma Fórum dárců, a stal se jedničkou v maloobchodě. V celkovém ratingu podle objemu rozdělených prostředků za rok 2021 mu ze všech firemních nadací a fondů patří 17. místo.

Programy Nadačního fondu Albert:

Více o programech a aktivitách si můžete přečíst ve Výroční zprávě Nadačního fondu Albert za rok 2022.