Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomZdravé pracovní prostředí

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Zdravé pracovní prostředí

Našimi hodnotami jsou týmovost, odvaha, čestnost, péče a humor. Na jejich základě vytváříme pro kolegy ve více než 330 prodejnách, třech distribučních centrech, online službě i centrální kanceláří zdravé a bezpečné pracovní prostředí. Věříme, že ke spokojenosti mimo jiné přispívá řada benefitů v čele s aktivitami na podporu zdraví, prevence a wellbeingu. Naše další investice pravidelně pak směřují také do rozvoje zaměstnanců. Jsme rádi, že díky ucelenému systému školení, kontrol a preventivních programů se nám daří držet velmi nízký počet pracovních úrazů a nulovou míru nemocí z povolání. Aktivně podporujeme zdravý životní styl zaměstnanců a organizujeme řadu aktivit v čele s Měsícem zdraví. 

Co se nám už povedlo:

  • Albert doporučuje jako místo k práci 89 % zaměstnanců a jako zaměstnavatele podporujícího zdraví nás označuje dokonce 91 % kolegů*. 
  • Průměrná doba zaměstnání v Albertu je přes 8 let.
  • Do zaměstnaneckých benefitů v čele s aktivitami na podporu zdraví, jsme v roce 2022 investovali přes 400 milionů korun.
  • Linka pomoci už od začátku pandemie koronaviru, kdy vznikla, pomáhá k mentálnímu zdraví a spokojenosti našich zaměstnanců. V roce 2022 odbavila kolem 1 300 dotazů, což představuje meziroční nárůst o pětinu.
  • Běhy pro Nadační fond Albert v Praze, Olomouci i Klecanech a další sportovní výzvy v aplikaci Zdravý Albert v roce 2022 přinesly přes 300 tisíc korun pro 15 dětských domovů a dalších organizací. Tato aktivita získala Cenu Fóra dárců v kategorii Zaměstnanecká sbírka.
  • V roce 2022 jsme odškolili 39 tisíc hodin a v rámci kariérního rozvoje povýšili 658 kolegyň a kolegů.

*Průzkum spokojenosti zaměstnanců provedla v říjnu 2022 nezávislá externí společnost Perceptyx a zúčastnilo se ho 85 % kolegů.