Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomZajímá vás

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Zajímá vás

Vyjádření k aktivitám hnutí Obraz

Jak probíhá kampaň hnutí Obraz a proč je tak ostrá?

Obraz je profesionální spolek a má promyšlenou strategii zaměřenou pouze proti Albertu. Tato strategie bohužel pracuje s nepravdami a manipulativními záběry. Fotografie a videa, které Obraz publikuje, byla tendenčně vybrána a sestříhána tak, aby útočila na city. Z původních osmi videí, které aktivisté pořídili na farmách českých dodavatelů, obsahují pouze dvě videa senzitivní obsah. Tyto záběry jsme také se znepokojením zaslali Státní veterinární správě k prošetření. Nyní se ovšem do kampaně dostávají nové záběry, které pravděpodobně pocházejí z jiných zemí a jsou staršího data. Dochází tak k zjevné manipulaci.

Proč Obraz vede kampaň právě proti Albertu a nemluví o jiných řetězcích?

Upřímně nevíme. My jsme změnu, kterou si hnutí přeje, začali již v roce 2018. Od té doby již na 10 farmách chováme Královské kuře, které splňuje standardy, o které Obraz usiluje. Již desítky procent prodejů drůbeže v Albertu tvoří Královské kuře a byli bychom rádi, pokud by Obraz právě tyto aktivity podpořil jako dobrou praxi a příklad pro ostatní.

Má Albert nějaké vlastní farmy?

Albert je na českém trhu sice už 30 let a spolupracuje se stovkami tuzemských dodavatelů potravin, žádné vlastní farmy ale nemá. Exkluzivně podle našich standardů dodává Královské kuře z extenzivního chovu pouze 10 farem. Další farmy i výrobci potravin dodávají napříč celým maloobchodním trhem, a to se týká i firem, které byly zobrazeny na osmi původních videích, které zveřejnil Obraz v kampani.


Již dříve jsme se vyjádřili:

Záběry organizace Obraz neodpovídají standardům chovu zvířat, které nám garantují naši dodavatelé. Jsme jimi znepokojeni, proto jsme kontaktovali Státní veterinární správu a požádali ji o prověření. Informace prověřujeme i s našimi dodavateli.

Drůbeží maso odebíráme výhradně od tuzemských chovatelů, kteří jsou pod kontrolou státních dozorových orgánů. Naši dodavatelé nám zaručují nejen český původ, ale také plné dodržování všech legislativních požadavků a animal welfare. Tyto standardy jsou k dispozici zde.

Odkud pochází žlutá kuřátka z vaší reklamy?

Pochází z reklamy na Královské kuře, natáčela se během reálného provozu farmy v Sedmpánech a Křivsoudově za dodržení přísných hygienických podmínek. Záběry na kuřátka odpovídají realitě chovu. Jednodenní kuřata mají prachové peří žlutého zabarvení. Až v průběhu 14 dnů kuře ztrácí prachové peří a změnou opeření získává bílou barvu. Jedná se o autentické záběry z reálné farmy. Takových farem do našeho dodavatelského řetězce přidáváme každý rok několik.

Co dělá Albert pro lepší životní podmínky kuřat?

Dlouhodobě pracujeme na tom, aby se podmínky v drůbežích chovech zlepšovaly. Již na deseti farmách chovají naši dodavatelé pro zákazníky Královské kuře, které má více prostoru, nutričně vyváženou stravu a žije dvakrát déle. Ve zlepšování životní pohody zvířat chceme dále pokračovat. Několik let tak jdeme směrem, který si vytkli i obránci zvířat.