Svěží salát plný jara i chřestu

Velmi snadné Salát Počet porcí: 4 Magazín 5/2022
Velmi snadné Salát Počet porcí: 4 Magazín 5/2022

Ingredience

2 šalotky
sůl
3 lžíce bílého vinného octa
500 g brambor typu A
250 g zelených fazolek
300 g zeleného chřestu
6 vajec
1 hrst čerstvé bazalky
1 hrst čerstvého kopru
2 stroužky česneku
1 lžíce kaparů
200 g majonézy
1 citron
1 salátová okurka
½ pak choi
1 hrst čerstvé petržele

Postup přípravy

1. Oloupejte 2 šalotky, nakrájejte je na kolečka a rozeberte na kroužky. Vložte do zavařovací sklenice, přisypte ½ lžičky soli a zalijte 3 lžícemi vinného octa tak, aby byla šalotka ponořena. Zavíčkujte a protřepejte, aby se sůl rozpustila. Nechte 15 minut odležet.
2. Mezitím 500 g očištěných a umytých brambor vložte do hrnce s osolenou vodou a vařte cca 15 minut doměkka. Děrovanou lžící brambory vyjměte a nechte vychladnout. U 250 g fazolek a 300 g chřestu uřízněte konce a překrojte je napůl. Vsypte je do vroucí vody po bramborách a vařte 3 minuty, dokud nebudou jasně zelené a křupavé. Sceďte a propláchněte kvůli zachování barvy studenou vodou. Do kastrolku s vroucí vodou vložte 6 vajec a vařte je 7 minut nahniličko. Vychladlá vejce oloupejte a rozkrojte napůl.
3. Připravte dresink. V robotu rozmixujte hrst bazalky, kopru, 2 oloupané stroužky česneku, 1 lžíci scezených kaparů, ½ lžičky soli a 200 g majonézy. Dochuťte 2 lžícemi citronové šťávy a dle chuti ještě solí.
4. Vychladlé brambory a omytou okurku nakrájejte na kolečka a dejte do velké mísy. Přidejte fazolky a chřest a na kousky nakrájené omyté pak choi. Opatrně promíchejte s dresinkem. Naloženou šalotku sceďte a přidejte do salátu. Posypte nasekanou petrželí a ozdobte připravenými vejci. A s chutí do jara.

Pomohl vám recept?

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky