Dozlatova opečené brambory s rozmarýnem a česnekem

Když vám doma zbudou brambory, vykouzlete hostinu z několika ingrediencí a za pár korun. Navíc můžete přidat dle fantazie, co vám zbylo v lednici.
Snadné Magazín 7-8/2015
Snadné Magazín 7-8/2015

Co budete potřebovat na dozlatova opečené brambory s rozmarýnem a česnekem

1,5 kg brambor
3 palice česneku
sůl
olivový olej na pokapání
snítky rozmarýnu
vločková sůl

Jak udělat opečené brambory zdravější

Recept jak na dozlatova opečené brambory s rozmarýnem a česnekem

  1. Troubu předehřejte na 200 °C. Očistěte důkladně 1,5 kg brambor a nakrájejte je na klínky. Opatrně podélně rozkrojte 3 palice česneku.
  2. Brambory vložte do misky a důkladně je osolte, zalijte trochou olivového oleje a přisypte rozmarýn z jedné snítky. Vše promíchejte, aby byly brambory ochucené rovnoměrně.
  3. Na plech vyložený pečicím papírem rozprostřete brambory a rozkrojený česnek v jedné vrstvě. Vložte do trouby a pečte přibližně 45 minut dozlatova.
  4. Po vytažení z trouby vymáčkněte z upečeného česneku měkké stroužky. Podávejte promíchané s rozmarýnovými bramborami. Jako příloha se brambory s rozmarýnem a pečeným česnekem hodí ke grilovanému masu nebo rybám. Ale rozhodně není od věci si je dopřát se zakysanou smetanou jako samostatné jídlo. Ať vám chutná.
Pomohl vám recept?
3hodnocení

Co byste o opečených bramborách s rozmarýnem měli vědět

Brambory patří mezi nejméně kalorické přílohy. Najdeme v nich bílkoviny, vitaminy a cenné minerály. Z minerálů je nejvíce zastoupen draslík, který může pozitivně ovlivňovat krevní tlak. Nejvíce prospěšných látek si zachovají brambory vařené nebo pečené ve slupce.

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky