Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Čokoládový muffin s polevou z tmavé čokolády s kousky tyčinky Mars jako ozdobou

HŘÍŠNĚ DOBRÉ MUFFINY Z MARSU

Prý jsou někdy muži z Marsu a ženy z Venuše, ale tyto hříšně svůdné muffiny s tyčinkami Mars si zamiluje úplně každý! Neodolatelná čokoládová poleva svede i vás.

Ingredience

300 g čokolády s vysokým obsahem kakaa (70%)
125 g másla
260 g polohrubé mouky
3/4 sáčku prášku do pečiva
2 lžíce kvalitního kakaa
50 g třtinového cukru
185 ml mléka
2 vejce
4 tyčinky Mars

Jak udělat hříšně dobré muffiny z Marsu zdravější

Výživové hodnoty

na jednou porci
Energie 5121  kCal
Bílkoviny 88  g
Tuky 292  g
Sacharidy 519  g

Alergeny

Mléko a výrobky z něj
Vejce a výrobky z nich
Obiloviny obsahující lepek
Sójové boby a výrobky z nich
Skořápkové plody
Podzemnice olejná a výrobky z ní
Podzemnice olejná a výrobky z ní

Recept: jak na hříšně dobré muffiny z Marsu

  1. Připravte si vodní lázeň tak, že v menším hrnci přivedete k varu 300 ml vody a nahoru hrnce posadíte skleněnou či nerezovou mísu. Do mísy nalámejte 150 g kvalitní tmavé čokolády a nakrájejte na kousky 125 másla. Nechte pozvolna rozpustit a důkladně promíchejte. Jakmile máte kompaktní čokoládovou hmotu, dejte ji stranou na 15 minut vychladnout.     
  2. Do druhé mísy prosejte 260 g polohrubé mouky, vmíchejte k ní ¾ sáčku prášku do pečiva, 2 lžíce kakaa a 50 g třtinového cukru. Suchou směs promíchejte, aby se rozprostřel prášek do pečiva. Vyšlehejte důkladně 185 ml mléka se 2 vejci a vlijte do suché směsi. Začněte společně zapracovávat v těsto a po chvíli vlijte i vychladlou čokoládu s máslem.     
  3. Do formy na muffiny vložte papírové košíčky a rozdělte do nich těsto. Těsto plňte do ¾ výšky košíčků. Mělo by vám vystačit na 10–12 kousků. Takto připravené vložte do trouby vyhřáté na 180 °C a pečte přibližně 20 minut. Zbylých 150 g čokolády nalámejte opět do vodní lázně již bez másla a nechte rozehřát.     
  4. Upečené muffiny nechte chvíli vychladnout, poté je přelijte připravenou rozpuštěnou čokoládou a na závěr dozdobte kousky nakrájených 4 tyčinek Mars. Tyhle muffiny milují děti i dospělí. Užijte si oslavu nebo si je dopřejte jen tak po nedělním obědě. 
Pomohl vám recept?
49hodnocení4

Co byste o hříšně dobrých muffinech z Marsu měli vědět

Pokud chceme čokoládu zařadit do našeho jídelníčku, tak ji musíme umět vybírat. Kvalitní čokolády obsahují velké množství kakaového másla. Dívat bychom se měli i na obsah cukru. Čím méně cukru, tím je čokoláda zdravější. V kvalitní čokoládě najdeme antioxidanty, jejichž rolí v organismu je snižování aktivity volných radikálů.

Další videorecepty