Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít

Indiánská pusinka s překvapením

Snadné Dezert Počet porcí: 20 ks Magazín 5/2022
Snadné Dezert Počet porcí: 20 ks Magazín 5/2022

Ingredience

3 vejce
180 g cukru krupice
20 ks malin

Postup přípravy

1. Opatrně oddělte ze 3 vajec žloutky a bílky. Bílky vlijte do mísy.
2. Plech vyložený pečicím papírem posypte 180 g cukru krupice tak, aby vytvořil souvislou vyšší plochu. Je důležité, aby okraje cukru nebyly rozsypané. Pomocí pečicího papíru, který na okrajích lehce nazdvihnete, docílíte kompaktních okrajů hromádky. Plech vložte do trouby předehřáté na 200 °C a cukr zahřívejte 6 minut. Minutu před koncem pečení vyšlehejte bílky dotuha. Nejprve na malé otáčky, jakmile se začne tvořit pěna na okrajích mísy, zvyšte otáčky na maximum.
3. Cukr vytáhněte z trouby. Troubu nechte otevřenou a teplotu stáhněte na 100 °C. Po jedné lžíci za stálého šlehání přidejte cukr do bílků. Celou hmotu šlehejte 10 minut, až se cukr kompletně rozpustí a hmota bude mít trochu vyšší pokojovou teplotu. Hotovou hmotu na pusinky poznáte tak, že je lesklá, elastická a krásně drží tvar. Hmotu přendejte do cukrářského pytlíku s hladkou špičkou o průměru 15 mm. Trošku hmoty použijte na přilepení pečicího papíru k plechu. Na papír nastříkejte 20 malých hladkých pusinek o průměru 2 cm. Na každou pusinku položte omytou malinu. Maliny znovu zastříkněte pusinkovou hmotou, aby vznikl hladký indiánek. Pusinky ihned vložte do trouby vyhřáté na horkovzduch 100 °C a sušte 60 minut.
4. Upečené indiánské pusinky poznáte tak, že jdou lehce odloupnout od pečicího papíru. Po vyndání z trouby je nechte zcela vychladnout. Spotřebujte je ideálně do druhého dne. Bude to lehké, po kousnutí do první nebudete chtít přestat.

Pomohl vám recept?
5hodnocení4

Věrnostní program

muj albert.png

MŮJ ALBERT

muj albert.png
APLIKACE, KTERÁ VÁS  ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png