Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít

Flower power kvítkové sušenky

Velmi snadné Dezert Počet porcí: 40 kusů Magazín 3/2022
Velmi snadné Dezert Počet porcí: 40 kusů Magazín 3/2022

Ingredience

340 g másla
270 g třtinového cukru
2 lžičky soli
3 vejce
2 polévkové lžíce vanilkového extraktu
480 g hladké mouky
40 jedlých květů

Postup přípravy

1. V míse robotu šlehejte 340 g másla, 270 g třtinového cukru a 2 lžičky soli, dokud se zcela nespojí. Pak přidejte žloutky ze 3 vajec a 2 polévkové lžíce vanilkového extraktu. Následně přidejte 480 g hladké mouky a míchejte na nízkou rychlost, dokud se těsto nespojí. Případně vypracujte těsto ručně.

2. Vyjměte těsto z mísy a položte na pečicí plech s pečicím papírem. Prsty stlačte těsto na placku, položte na něj další kus pečicího papíru a přes tuto vrstvu ho vyválejte na rovnoměrnou placku o tloušťce 0,8 cm.

3. Odstraňte horní list pečicího papíru a vykrajujte kulaté tvary sušenek vykrajovátkem o průměru 3 cm. Pak každé kolečko ozdobte jedlým kvítkem. Když budou všechna ozdobena, položte navrch sušenek opět list pečicího papíru a jemně přejeďte válečkem každou sušenku, aby se květiny či bylinky zafixovaly na místě.

4. Jednu kulatou sušenku po druhé vyjměte pomocí špachtle a položte je na prkénko vyložené pečicím papírem. To vložte přes noc (nebo i na 24 hodin) do mrazáku. Díky tomu si bylinky a květiny udrží svou barvu i po upečení.

5. Po mrazení další den předehřejte troubu na 180 °C. Plech vyložte pečicím papírem a na něj uspořádejte sušenky, mezi nimi nechte dostatečnou mezeru. Umístěte rošt do středu trouby a pečte 9 minut, pak otočte plech a pečte dalších 8 minut nebo dokud nejsou okraje sušenek zlatavé. Sušenky si užijte jako mlsání k čaji nebo kávě.

Pomohl vám recept?
5hodnocení4

Věrnostní program

muj albert.png

MŮJ ALBERT

muj albert.png
APLIKACE, KTERÁ VÁS  ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png