Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Zajíčková velikonoční vajíčková pomazánka

Zajíčková velikonoční vajíčková pomazánka

Všechny dětské oči se rozzáří, až přinesete tohoto velikonočního zajíčka s výbornou pomazánkou. A vy můžete být spokojení, že si malí jedlíci dají zdravou svačinku.

Co budete potřebovat na vajíčkovou pomazánku s avokádem

12 vajec, uvařených natvrdo
2–3 lžíce majonézy
1 lžička dijonské hořčice
1 lžíce čerstvě vymačkané citronové šťávy
1 avokádo; ½ rozmačkaná, ½ nasekaná na kousky
sůl, pepř
kadeřavý salát jako lůžko pod zajíčka
Na zajíčka:
1 vejce, natvrdo uvařené
1⁄2 lžičky majonézy
1 vařený hrášek
2 kuličky pepře
malá snítka kopru
2 plátky oloupané mrkve

Jak udělat vajíčkovou pomazánku zdravější

Recept: jak na velikonoční vajíčkovou pomazánku s avokádem

  1. Dejte vařit 12 vajec natvrdo. Nechte vychladnout. Vezměte 10 uvařených vajec a 2 uvařené žloutky a nakrájejte všechno nadrobno do mísy.
  2. Přidejte 2–3 lžíce majonézy, lžíci dijonské hořčice, lžičku citronové šťávy a rozmačkanou polovinu avokáda. Umíchejte do pomazánky.
  3. Nakonec do pomazánky přidejte kousky avokáda, osolte a opepřete podle chuti. Pomazánku můžete servírovat na zdravém žitném chlebu posypanou shora najemno nakrájenou pažitkou nebo ozdobenou vajíčkovým zajíčkem.
  4. Vajíčkového zajíčka vyrobíte podle obrázku z vejce uvařeného natvrdo. Majonézou přilepte nos z hrášku, oči z pepře a fousky z kopru. Ze šikmých plátků mrkve udělejte uši. Pomazánku dejte na talíř, vršek zakryjte salátem a do salátového lůžka posaďte zajíčka. Veselou chuť.
Pomohl vám recept?
13hodnocení5

Co byste o vajíčkové pomazánce s avokádem měli vědět

Avokádo patří mezi ovoce, které obsahuje velké množství energie. To je způsobeno přítomností velkého množství tuků. Tyto tuky však řadíme mezi ty zdravé. Avokádo je ale také bohaté na vitamin E. Ten přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem.

Další videorecepty