Svěží avokádové řezy

Snadné Dezert Počet porcí: 16 porcí Magazín 7-8/2022
Snadné Dezert Počet porcí: 16 porcí Magazín 7-8/2022

Ingredience

160 g datlí
3 limety
60 g pistácií
390 g kešu ořechů
205 g strouhaného kokosu
sůl
325 g kokosového mléka
120 g rýžového sirupu
15 g baby špenátu
1 avokádo
1 hrst čerstvé máty

Postup přípravy

1. Na první vrstvu v mixéru rozmixujte 160 g datlí. Nastrouhejte kůru ze 2 dobře omytých limet, dejte ji stranou a z limet vymačkejte šťávu. K datlím přidejte 1 lžíci limetové šťávy, 50 g pistácií, 65 g kešu ořechů, 70 g strouhaného kokosu, špetku soli a rozmixujte dohladka. Směs špachtlí přesuňte do čtvercové dortové formy vyložené pečicím papírem a rovnoměrně rozprostřete, aby se vytvořil základ. Vložte do mrazáku.
2. Na druhou vrstvu vložte do umytého mixéru předem namočených 260 g kešu ořechů, 160 g kokosového mléka, 100 g strouhaného kokosu, 60 g rýžového sirupu, 4 lžíce limetové šťávy a limetovou kůru. Rozmixujte dohladka. Směs rozprostřete na vychlazenou první vrstvu a dejte zpět do mrazáku.
3. Do umytého mixéru vložte na třetí zelenou vrstvu 15 g baby špenátu, polovinu avokáda, 165 g kokosového mléka, 35 g strouhaného kokosu, 60 g rýžového sirupu, 3 lžíce limetové šťávy a 65 g předem namočených kešu ořechů. Rozmixujte směs dohladka a rozprostřete rovnoměrně do dortové formy. Vložte do mrazáku a nechte ztuhnout. Poté rozkrájejte na 16 řezů a podávejte ozdobené měsíčkem zbylé limety, nasekanými zbylými pistáciemi a lístky čerstvé máty. Výborné osvěžení na léto.

Pomohl vám recept?
10hodnocení

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky