Romantický svatební dort s květy

Tomuto dortu se také přezdívá „naháč“, protože kromě květů vypadá téměř nenazdobeně. Ale právě to mu dodá romantický nádech a budete mít dort jako z magazínu.
Náročné Dezert Magazín 6/2021
Náročné Dezert Magazín 6/2021

Ingredience

300 g cukru krupice
550 g másla
5 vajec
300 g hladké mouky
1⁄2 lžičky prášku do pečiva
sůl
180 ml plnotučného mléka
400 g cukru moučky
50 g malin
1 citron

Postup přípravy

1. V míse utřete do nadýchané světlé hmoty cukr a 300 g měkkého másla. Oddělte žloutky od bílků. Žloutky postupně po jednom opatrně přimíchejte do máslové směsi a bílky vyšlehejte na tuhý sníh. Do jiné mísy prosejte mouku s práškem do pečiva a špetkou soli.

2. K vyšlehaným žloutkům s máslovou směsí postupně nasypte moučnou směs a promíchejte. Přilijte 150 ml mléka a opět zamíchejte. Nakonec opatrně vmíchejte po třetinách sníh.

3. Připravte si tři dortové formy o průměru 18 cm a vyložte je pečicím papírem. Těsto rovnoměrně rozdělte a pečte v troubě předehřáté na 180 °C 25–30 minut. Po upečení nechte korpusy ještě 5 minut ve formách. Pak je vyndejte a dejte vychladnout na mřížku.

4. Mezitím připravte krém. Do mísy dejte zbytek měkkého másla a přidejte moučkový cukr. Začněte šlehat na pomalý stupeň a postupně přidávejte rychlost. Až hmota zesvětlá, opatrně přilévejte 30 ml mléka. Po vyšlehání, když je hmota hladká a nadýchaná, vsypte maliny a už jen lehce prošlehejte, aby se maliny zapracovaly do směsi.

5. Jednotlivá patra korpusu pokapejte citronovou šťávou, pak promažte připraveným krémem a ten nakonec použijte i na omazání dortu.

6. Dort ozdobte růžemi a okvětními lístky. Uříznuté konce obalte potravinářskou fólií.

Pomohl vám recept?

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky