Pusinková roláda s krémem diplomat

Snadné Dezert Počet porcí: 1 roláda Magazín 5/2022
Snadné Dezert Počet porcí: 1 roláda Magazín 5/2022

Ingredience

3 vejce
190 g cukru krupice
25 g kukuřičného škrobu
200 ml plnotučného mléka
25 g pistácií
100 ml smetany ke šlehání (31 %)
200 g malin

Postup přípravy

1. Připravte základ na krém Diplomat. Opatrně oddělte ze 3 vajec žloutky a bílky. Žloutky v misce smíchejte s 40 g cukru a škrobem do hladké pasty. Do hrnce vlijte 200 ml mléka a přiveďte k varu. Mléko sundejte z plotny a 100 ml za stálého míchání vlijte do žloutkové směsi. Žloutkovou směs opět přelijte ke zbylým 100 ml mléka v hrnci. Za stálého míchání krém vařte do zhoustnutí cca 3 minuty, až vznikne konzistence pudinku. Pozor, ať se nepřichytí ke dnu hrnce. Krém po uvaření přendejte do misky. Na celou hladinu krému přitiskněte potravinářskou fólii, aby nevznikl škraloup, a vložte ho vychladit do lednice.
2. V míse vyšlehejte bílky do polotuhého sněhu. Pak postupně mixérem zašlehávejte 150 g cukru, až vznikne bílá lesklá hmota, která drží tvar a je zároveň dobře elastická. Trvá to asi 5 minut. Oloupejte 25 g pistácií a v sáčku je rozdrťte. Trochu nechte stranou na závěrečné posypání rolády. Posypte jimi plech vyložený pečicím papírem do rovnoměrné vrstvy. Sníh rozetřete stěrkou přes ořechy do tloušťky 1 cm. Roládu dejte péct do trouby předehřáté na 200 °C na 8 minut. Poté teplotu stáhněte na 160 °C a pečte dalších 8 minut.
3. Vyšlehejte 100 ml smetany ke šlehání v robotu dotuha. Žloutkový krém prošlehejte a nakonec do něj stěrkou opatrně vmíchejte vyšlehanou šlehačku. Roládu po vyndání z trouby nechte pár minut vychladnout. Posypte ji 150 g omytých malin a potřete ¾ krému Diplomat. Poté roládu pomalu zarolujte a servírujte na tác. Zbytek krému dejte do cukrářského sáčku a ozdobte vrch rolády. Nakonec dozdobte zbylými 50 g malin a odloženými rozdrcenými pistáciemi.
4. Roládu můžete rovnou podávat anebo ji můžete chvíli nechat vychladnout v lednici. Obě varianty budou chutnat skvěle. Užijte si společné sladké chvíle.

Pomohl vám recept?
1hodnocení

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky