Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Duhový narozeninový dort s vanilkovým krémem

Duhový narozeninový dort s vanilkovým krémem

Dort, jako by ho upekl sám pestrobarevný jednorožec. Na každé dětské party zazáří a vaší malé princezně nebo loupežníkovi zazáří oči štěstím.

Co budete potřebovat na duhový narozeninový dort s vanilkovým krémem

hrubá mouka na vysypání a máslo
na vymazání formy
Na korpus
100 g másla, změklého
350 g cukru
250 ml mléka
½ lžičky vanilkového extraktu
260 g hladké mouky
1 lžička kypřicího prášku do pečiva
špetka soli
bílky ze 2 velkých vajec
100 g cukrového zdobení + na posypání
Na vanilkový máslový krém
4 bílky z velkých vajec
200 g cukru
250 g másla, změklého
1 lžička vanilkového extraktu
3 potravinářské barvy

Jak udělat duhový dort s krémem zdravější

Recept jak na duhový narozeninový dort s vanilkovým krémem

  1. Troubu předehřejte na 175 °C. Dvě dortové formy o průměru 15 cm vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Do mísy dejte 100 g změklého másla a 350 g cukru. Třete do pěny přibližně 5 minut. Přidejte 250 ml mléka a 1/2 lžičky vanilkového extraktu. Utřete dohladka a odložte stranou.
  2. V míse smíchejte 260 g hladké mouky, lžičku kypřicího prášku, špetku soli a vsypte do máslové směsi. Přidejte bílky ze 2 vajec a míchejte dohladka. Nakonec do směsi přidejte cukrové zdobení. Rozdělte těsto rovnoměrně do obou forem a pečte přibližně 30 minut. Pro kontrolu můžete vpíchnout do korpusu dřevěnou špejli, pokud se těsto na ni nelepí, je upečený. Po upečení nechte vychladnout.
  3. Na vanilkový máslový krém si dejte do misky nad vodní lázeň 4 bílky, 200 g cukru a šlehejte. Směs by měla mít zhruba 65 °C. Když je cukr rozpuštěný a směs je horká, máte hotovo. Sundejte z vodní lázně a šlehejte dál, dokud hmota nezbělá a není hladká a lesklá. Když už se miska ochladí na dotek, začněte pomalu po kouscích přidávat máslo. Přidejte vanilkový extrakt a šlehejte dohladka.
  4. Oba korpusy rozkrojte podélně na 3 pláty. Na dortový podnos položte první plát, potřete ho vrstvou krému, na něj položte další a pokračujte dále se všemi pláty. Poté tenkou vrstvou krému pomažte celý dort. Zbylý krém rozdělte do 3 misek, obarvěte potravinářskými barvami a zhruba po třetinách jimi pomažte celý dort. Začněte ve spodní části a postupujte směrem nahoru. Dort si opatrně otáčejte, aby byla každá vrstva rovnoměrná. Na závěr posypte dort cukrovým zdobením. Dejte dort vychladit a pak už může oslava začít.
Pomohl vám recept?
75hodnocení4

Co byste o duhovém dortu s vanilkovým krémem měli vědět

Nadbytek cukru v našem jídelníčku má neblahý vliv nejen na naši tělesnou hmotnost. Najít jeho kvalitní náhražku není snadné. Nutričně nejlépe vychází čekankový sirup, který má dobrou sladivost, nízkou energetickou hodnotu a obsahuje inulin. Navíc je vhodný i pro diabetiky.

Další videorecepty