Duhový narozeninový dort s vanilkovým krémem

Dort, jako by ho upekl sám pestrobarevný jednorožec. Na každé dětské party zazáří a vaší malé princezně nebo loupežníkovi zazáří oči štěstím.
Snadné Dezert Magazín 6/2015
Snadné Dezert Magazín 6/2015

Co budete potřebovat na duhový narozeninový dort s vanilkovým krémem

hrubá mouka na vysypání a máslo
na vymazání formy
Na korpus
100 g másla, změklého
350 g cukru
250 ml mléka
½ lžičky vanilkového extraktu
260 g hladké mouky
1 lžička kypřicího prášku do pečiva
špetka soli
bílky ze 2 velkých vajec
100 g cukrového zdobení + na posypání
Na vanilkový máslový krém
4 bílky z velkých vajec
200 g cukru
250 g másla, změklého
1 lžička vanilkového extraktu
3 potravinářské barvy

Jak udělat duhový dort s krémem zdravější

Recept jak na duhový narozeninový dort s vanilkovým krémem

  1. Troubu předehřejte na 175 °C. Dvě dortové formy o průměru 15 cm vymažte máslem a vysypte hrubou moukou. Do mísy dejte 100 g změklého másla a 350 g cukru. Třete do pěny přibližně 5 minut. Přidejte 250 ml mléka a 1/2 lžičky vanilkového extraktu. Utřete dohladka a odložte stranou.
  2. V míse smíchejte 260 g hladké mouky, lžičku kypřicího prášku, špetku soli a vsypte do máslové směsi. Přidejte bílky ze 2 vajec a míchejte dohladka. Nakonec do směsi přidejte cukrové zdobení. Rozdělte těsto rovnoměrně do obou forem a pečte přibližně 30 minut. Pro kontrolu můžete vpíchnout do korpusu dřevěnou špejli, pokud se těsto na ni nelepí, je upečený. Po upečení nechte vychladnout.
  3. Na vanilkový máslový krém si dejte do misky nad vodní lázeň 4 bílky, 200 g cukru a šlehejte. Směs by měla mít zhruba 65 °C. Když je cukr rozpuštěný a směs je horká, máte hotovo. Sundejte z vodní lázně a šlehejte dál, dokud hmota nezbělá a není hladká a lesklá. Když už se miska ochladí na dotek, začněte pomalu po kouscích přidávat máslo. Přidejte vanilkový extrakt a šlehejte dohladka.
  4. Oba korpusy rozkrojte podélně na 3 pláty. Na dortový podnos položte první plát, potřete ho vrstvou krému, na něj položte další a pokračujte dále se všemi pláty. Poté tenkou vrstvou krému pomažte celý dort. Zbylý krém rozdělte do 3 misek, obarvěte potravinářskými barvami a zhruba po třetinách jimi pomažte celý dort. Začněte ve spodní části a postupujte směrem nahoru. Dort si opatrně otáčejte, aby byla každá vrstva rovnoměrná. Na závěr posypte dort cukrovým zdobením. Dejte dort vychladit a pak už může oslava začít.
Pomohl vám recept?
70hodnocení

Co byste o duhovém dortu s vanilkovým krémem měli vědět

Nadbytek cukru v našem jídelníčku má neblahý vliv nejen na naši tělesnou hmotnost. Najít jeho kvalitní náhražku není snadné. Nutričně nejlépe vychází čekankový sirup, který má dobrou sladivost, nízkou energetickou hodnotu a obsahuje inulin. Navíc je vhodný i pro diabetiky.

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky