Duhový dort

Náročné Dezert Magazín 6/2013
Náročné Dezert Magazín 6/2013

Ingredience

500 ml mléka
12 bílků
2 lžičky vanilkového extraktu
670 g hladké mouky
2 lžíce kypřicího prášku
770 g krupicového cukru
340 g másla
máslo
hrubá mouka
4 hrsti cukrářského zdobení
Na krém:
400 g másla
300 g moučkového cukru
1 kg polotučného tvarohu
růžová potravinářská barva

Postup přípravy

1. Troubu předehřejte na 175 °C. Všechny ingredience (kromě těch na krém) si rozdělte na poloviny. První dejte na jednu stranu pracovní plochy a odebírejte z ní: nejprve smíchejte mléko, bílky a extrakt a lehce našle-hejte. Pak ze stejné půlky zpracujte mouku, kypřicí prášek a cukr – vše smíchejte, pak přidejte máslo a spojte do vlhké drobenky. K ní vlijte mléčnou směs a ručním elektrickým šlehačem 2 minuty šlehejte. Vzniklé těsto rozděl­te do dvou kulatých dortových forem o průměru 20 cm vymazaných máslem a vysypaných hrubou moukou. Do každé formy vsypte hrst cukrářského zdo­bení a dejte péct asi na 35 minut nebo dokud těsto ulpívá na zapíchnuté špejli. Nechte 10 minut zchladnout ve formě, pak vyklopte. Postup zopakujte s dru­hou polovinou přísad, abyste získali celkem čtyři dortové korpusy.
2. Udělejte krém. Máslo s cukrem šle­hejte elektrickým šlehačem asi 6–8 mi­nut dokrémova. Přidejte tvaroh a šle­hejte dalších 6–8 minut. Krém rozdělte do dvou misek, obsah jedné obarvěte potravinářskou barvou dorůžova. Kor­pusy vyskládejte vedle sebe, seřízněte jim vršky a všechny potřete částí bílého krému (musí zbýt na vršek a horní část boků). Vyskládejte je na sebe a dort do dvou třetin potřete růžovým kré­mem. Zbytek patří bílému, stejně jako vršek. Dort dejte na 30 minut chladit. Ozdobte motýly a podávejte.

Pomohl vám recept?
18hodnocení

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky