Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít

Ingredience

2 vejce
60 ml smetany ke šlehání (31 %)
110 g cukru krupice
sůl
50 g másla
70 g hladké mouky
1 lžička škrobu

Postup přípravy

1. Do misek oddělte ze 2 vajec žloutky od bílků. K bílkům přidejte 60 ml smetany a prošlehejte. Do směsi přidejte 110 g cukru, špetku soli a vyšlehejte na hladkou hmotu. V rendlíku rozpusťte 50 g másla a opatrně přilijte ke směsi.
2. Do mísy prosejte 70 g hladké mouky spolu se lžičkou škrobu. Moučnou směs přisypávejte za stálého míchání do směsi tekuté, až vznikne hladké řídké těstíčko.
3. Vyložte plech pečicím papírem. Lžící nalijte trochu těsta na papír a rozetřete do tenké placičky o průměru 8 cm. Placky nalijte maximálně 2, ať je pak stihnete tvarovat. Pečte v troubě na 170 °C 10 minut, dokud nejsou zlaté okraje. Po upečení sundejte placky z papíru obracečkou. Doprostřed vložte úzký papírek s vaším valentýnským přáním, přehněte napůl a stiskněte okraje tak, aby vznikl půlkruh.
4. Půlkruh pak ohněte přes okraj prázdného hrnku tak, aby vznikl typický tvar pro koláček štěstí, a vložte ho do formy na muffiny, kde ho nechte vychladnout, aby si zachoval svůj tvar. A jaké přáníčko jste našli vy ve svém koláčku?

Pomohl vám recept?

Další videorecepty