Věnečky s arašídovým krémem

Náročné Dezert Počet porcí: 12 věnečků Magazín 1/2017
Náročné Dezert Počet porcí: 12 věnečků Magazín 1/2017

Ingredience

125 g másla
špetka soli
140 g hladké mouky
4 středně velká vejce
2 lžíce nasekaných nesolených arašídů
KRÉM
125 g krémového sýra Philadelphia
3 vrchovaté lžíce jemného arašídového másla
200 ml smetany ke šlehání
80 cukru krupice

Postup přípravy

Do kastrolu nalijte 250 ml vody, přidejte máslo a  sůl a přiveďte k varu. Až se máslo rozpustí, přisypte mouku a  stále míchejte. Těsto se začne spojovat a  za přibližně 2 minuty formovat do koule. Míchejte ještě 2 minuty, přestane se lepit ke stěnám a  bude měkké a  pružné.
Přesuňte těsto do robotu a  při střední rychlosti vyšlehejte postupně všechna vejce a dál půl minuty šlehejte. Těstem naplňte cukrářský sáček s hvězdicovitým nástavcem a  nechte vychladnout.
Troubu předehřejte na teplotu 190°C. Plech vyložte pečicím papírem a  nastříkejte na něj věnečky o  průměru 8 cm. Posypte je nasekanými arašídy. Plech s  věnečky vložte do trouby, ihned snižte teplotu na 175°C a  pečte 40 minut. Troubu neotvírejte, aby nafouklé věnečky nesplaskly. Poté na 5 minut snižte teplotu na 160°C a  nakonec 10 minut dopečte při 145°C. Věnečky nechte před plněním úplně vychladnout.

KRÉM: Všechny suroviny vyšlehejte na hustý krém. Věnečky podélně překrojte a  spodní část naplňte krémem z cukrářského sáčku a  přiklopte vrškem věnečku. Před podáváním poprašte věnečky moučkovým cukrem.

Pomohl vám recept?

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky