Božské vanilkové rohlíčky

Vůně křehkého pečiva, a zvláště vanilkového, navodí pravou vánoční atmosféru v celém domě. Jestliže si v pečení cukroví moc nevěříte, podle našeho receptu ho zvládnete na jedničku.
Snadné Dezert Magazín 12/2012
Snadné Dezert Magazín 12/2012

Co budete potřebovat na božské vanilkové rohlíčky

300 g hladké mouky
50 g moučkového cukru
200 g másla
100 g mandlí
2 žloutky
moučkový cukr
1 sáček vanilkového cukru

Jak udělat božské vanilkové rohlíčky zdravější

Recept jak na božské vanilkové rohlíčky

  1. Do mísy vsypte 300 g hladké mouky, 50 g moučkového cukru, 200 g másla pokojové teploty pokrájeného na kostky, 100 g namletých mandlí a 2 žloutky.
  2. Vypracujte hladké těsto, zabalte ho do potravinářské fólie a vložte na pár hodin do lednice. V lepším případě nechte chladit do dalšího dne.
  3. Na tvarování rohlíčků je lepší, když je těsto tužší z lednice. Proto jej nenechte povolit příliš. Vyválejte na váleček a ten rozdělte na spoustu malých dílků. Rohlíčky tvarujte tak, že si vyválíte malý váleček, který zahnete do tvaru rohlíčku.
  4. Do předehřáté trouby na 180 °C postupně vkládejte plechy s rohlíčky. Pečte 8–10 minut. Jakmile začnou růžovět, vytáhněte z trouby a ještě teplé je obalujte ve směsi moučkového a vanilkového cukru. Uložte do krabice a na chladné místo. Po týdnu budou křehké a na jazyku se rozplývající. Krásné Vánoce.
Pomohl vám recept?
97hodnocení

Co byste o božských vanilkových rohlíčcích měli vědět

Máslo obsahuje vitaminy A, D, E, které jsou rozpustné v tucích. Aby mohlo být použito označení „máslo“, musí obsahovat min. 80 % mléčného tuku, nesmí obsahovat aditiva a jiné tuky.

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky