Smetanový pudink s třešněmi

Velmi snadné Dezert Počet porcí: 4 porce Magazín 6/2022
Velmi snadné Dezert Počet porcí: 4 porce Magazín 6/2022

Ingredience

300 g třešní
100 g cukru krupice
50 ml vody
800 ml mléka
1 vanilkový lusk
50 g kukuřičného škrobu
2 vejce

Postup přípravy

1. Omyjte 300 g třešní a 200 g z nich vypeckujte. Polovinu vypeckovaných třešní odložte stranou. Do hrnce vsypte 50 g cukru, vlijte 50 ml vody a přidejte 100 g vypeckovaných třešní. Vše přiveďte k varu. Až se cukr rozpustí, vše rozmixujte dohladka. Sirup přeceďte přes sítko a dejte stranou vychladnout.
2. Do hrnce vlijte 700 ml mléka a dovnitř vyškrábejte zrníčka z vanilkového lusku. V misce smíchejte 50 g škrobu, 2 žloutky, 50 g cukru a 100 ml zbylého mléka. Vanilkové mléko v hrnci přiveďte k varu. Za stálého míchání vlijte vroucí mléko ke žloutkové směsi. Vše smíchejte dohladka a pak znovu přelijte do hrnce. Na mírném stupni ohřevu, za stálého míchání, povařte pudink do zhoustnutí.
3. Do 4 pohárů rozdělte 100 g vypeckovaných třešní. Přelijte ještě horkým pudinkem a dejte vychladit na 3 hodiny do lednice.
4. Ztuhlý pudink přelijte třešňovým sirupem, dozdobte čerstvými třešněmi a podávejte. Pravá chuť českého léta vás přenese zpět do dětství babiččiných receptů.

Pomohl vám recept?

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky