Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Slunečný koláč se sušenými rajčaty

Slunečný koláč se sušenými rajčaty

Překvapte nečekané hosty elegantním jednoduchým koláčem. Listové těsto nikdy nebylo zábavnější. Navíc v kombinaci se sušenými rajčaty nemá chybu.

Co budete potřebovat na slunečný koláč se sušenými rajčaty

2 listová těsta Albert
100 g sušených rajčat v oleji
60 g kaparů
2 stroužky česneku
1 lžička sušeného tymiánu
1 lžíce olivového oleje
sůl, pepř
50 g parmazánu
1 vejce

Jak udělat slunečný koláč se sušenými rajčaty zdravější

Recept: jak na slunečný koláč se sušenými rajčaty

  1. Rozviňte 1 listové těsto a vykrojte z něho kruh o obvodu většího talíře. Na náplň nasekejte 100 g okapaných sušených rajčat, 100 g kaparů, 2 oloupané stroužky česneku, 1 lžičku tymiánu a smíchejte se lžící olivového oleje v misce. Dochuťte solí a pepřem.
  2. Doprostřed kruhu těsta naneste směs a nastrouhejte na ni 50 g parmazánu. V misce rozmíchejte vaječný žloutek s vodou a potřete jím zbývající okraj těsta. Z druhého listového těsta vyřízněte stejně velký kruh a ten přitlačte dobře prsty přes první těsto s náplní, aby se kraje těst spojily.
  3. Ve středu si naznačte malou skleničkou kruh, do kterého nebudete krájet. Pak nožem nakrájejte paprsky na listové těsto až po kraj naznačeného kruhu. Pozor, ať neporušíte pečicí papír ani vnitřní kruh, který celé slunce spojuje. Každý paprsek dvakrát otočte do spirály.
  4. Celý koláč potřete zbytkem rozšlehaného vejce. Pečte na 190 °C 25 až 30 minut nebo dozlatova. Vyjměte z trouby a před servírováním nechte několik minut vychladnout. A koláč slunce je hotový.
Pomohl vám recept?
13hodnocení4

Co byste o slunečném koláči měli vědět

Kapary jsou nerozvinutá poupata keře kapary trnité. Obsahují celou řadu vitaminů, minerálů a stopových prvků. Z tohoto důvodu je můžeme považovat za zdravou pochoutku. Bohužel jsou velmi slané, a proto bychom je měli konzumovat výjimečně. Sůl nepříznivě ovlivňuje krevní tlak.

Další videorecepty