Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Drobenkové muffiny s banánem a borůvkami

Drobenkové muffiny s banánem a borůvkami

Výhodou muffinů je, že má každý svůj vlastní mini dortíček a upeče se jich najednou více. Recept na banánové muffiny s borůvkami je zajímavý i svou na povrchu zapečenou drobenkou s vlašskými ořechy.

Co budete potřebovat na drobenkové muffiny s banánem a borůvkami

Těsto:
120 g změklého másla
120 g třtinového cukru
2 vejce
200 g hladké mouky
1 prášek do pečiva
2 banány
2 lžíce zakysané smetany
 
Drobenka:
50 g hladké mouky
50 g třtinového cukru
50 g nasekaných vlašských ořechů
50 g másla
Borůvky

Jak udělat drobenkové muffiny s banánem a borůvkami zdravější

Recept jak na drobenkové muffiny s banánem a borůvkami

  1. Do mísy vložte 120 g změklého másla a 120 g třtinového cukru, utřete do světlé pěny a poté po jednom vmíchejte 2 vejce. Do směsi prosejte ve dvou etapách 200 g hladké mouky smíchané s 1 práškem do pečiva.
  2. Banány rozmačkejte vidličkou a vmíchejte je také do těsta spolu se 2 lžícemi zakysané smetany. Takto připravené těsto dejte odpočinout na 30 minut do lednice.
  3. Na drobenku smíchejte 50 g hladké mouky, 50 g třtinového cukru, 50 g nasekaných vlašských ořechů a 50 g studeného másla. Důkladně mezi prsty zpracujte v sypkou směs tak, aby byly všechny suroviny dokonale zapracovány.
  4. Vyjměte těsto z lednice a opatrně do něj vmíchejte 200 g borůvek. Naplňte muffinové papírové košíčky naskládané ve formě, posypte drobenkou a pečte 25 minut v předehřáté troubě na 200 °C. Po upečení nechte na lince vychladnout. Jakmile nebudou horké, uvařte dětem kakao a sobě kávu a užijte si dokonalé muffiny.
Pomohl vám recept?
134hodnocení4

Co byste o drobenkových muffinech s banánem a borůvkami měli vědět

Maliny jsou ovoce obsahující poměrně málo cukrů a velké množství vitaminu C, který může mít pozitivní vliv na imunitní systém, hojení ran a tvorbu kolagenu.

Další videorecepty