Bezlepková banánová bábovka s mandlemi

Chuť na dezert se nevyhne nikomu, ani těm, kteří mají bezlepkovou dietu. Mlsat jde i zdravě. Vyzkoušejte tuto banánovou bábovku, kde nenajdete ani stopu po lepku.
Snadné Dezert
Snadné Dezert

Co budete potřebovat na bezlepkovou banánovou bábovku s mandlemi

150g mandlí + 50g na vysypání formy
150g bezlepkové mouky
1 lžička jedlé sody
Špetka soli
4 žloutky
1 lžička vanilkového extraktu
170g třtinového cukru
2 zralé větší banány
150g másla + na vymazání formy
4 bílky
Moučkový cukr na posypání

Jak udělat bezlepkovou banánovou bábovku zdravější

Recept jak na bezlepkovou banánovou bábovku s mandlemi

  1. Troubu předehřejte na 170 °C. Rozemelte najemno 150 g mandlí. Formu na bábovku vymažte máslem a vysypte ji 50 g mletých mandlí. Ve větší míse smíchejte zbylých 100 g mletých mandlí se 150 g bezlepkové mouky, lžičkou jedlé sody a špetkou soli.
  2. V jiné míse vyšlehejte 4 žloutky s 1 lžičkou vanilkového extraktu a 170 g třtinového cukru. Pomocí vidličky rozmačkejte na kaši 2 větší banány a přidejte je do mísy k mouce. Dobře promíchejte. Dejte rozpustit 150 g másla, nechte chvíli vychladnout a zašlehejte se žloutky. Spojte obě směsi dohromady a základ na bábovku je hotový.
  3. Těsto přelijte do vysypané formy a vložte do trouby. Pečte 50 minut. Ke konci zkontrolujte pomocí špejle, zda je bábovka upečená. Když špejle zůstane čistá, je bábovka hotová.
  4. Po vytažení z trouby ji ještě zatepla vyklopte z formy. Vychladlá jde vyklopit mnohem hůř. Bábovku dejte na velký talíř nebo tác a poprašte moučkovým cukrem. Teď už zbývá jen uvařit kávu nebo kakao a víkendová snídaně či dezert po obědě jsou hotové.

Jak na to?

Pomohl vám recept?
33hodnocení

Co byste o bezlepkové banánové bábovce měli vědět

Banány patří mezi ovoce s největším zastoupením cukrů. Záleží však na stupni zralosti. Obsahují poměrně malé množství vlákniny. Vynikají obsahem draslíku a vitaminu B6, který může pozitivně ovlivňovat nervový systém.

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky