Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Bezlepková banánová bábovka s mandlemi

Bezlepková banánová bábovka s mandlemi

Chuť na dezert se nevyhne nikomu, ani těm, kteří mají bezlepkovou dietu. Mlsat jde i zdravě. Vyzkoušejte tuto banánovou bábovku, kde nenajdete ani stopu po lepku.

Co budete potřebovat na bezlepkovou banánovou bábovku s mandlemi

150g mandlí + 50g na vysypání formy
150g bezlepkové mouky
1 lžička jedlé sody
Špetka soli
4 žloutky
1 lžička vanilkového extraktu
170g třtinového cukru
2 zralé větší banány
150g másla + na vymazání formy
4 bílky
Moučkový cukr na posypání

Jak udělat bezlepkovou banánovou bábovku zdravější

Recept jak na bezlepkovou banánovou bábovku s mandlemi

  1. Troubu předehřejte na 170 °C. Rozemelte najemno 150 g mandlí. Formu na bábovku vymažte máslem a vysypte ji 50 g mletých mandlí. Ve větší míse smíchejte zbylých 100 g mletých mandlí se 150 g bezlepkové mouky, lžičkou jedlé sody a špetkou soli.
  2. V jiné míse vyšlehejte 4 žloutky s 1 lžičkou vanilkového extraktu a 170 g třtinového cukru. Pomocí vidličky rozmačkejte na kaši 2 větší banány a přidejte je do mísy k mouce. Dobře promíchejte. Dejte rozpustit 150 g másla, nechte chvíli vychladnout a zašlehejte se žloutky. Spojte obě směsi dohromady a základ na bábovku je hotový.
  3. Těsto přelijte do vysypané formy a vložte do trouby. Pečte 50 minut. Ke konci zkontrolujte pomocí špejle, zda je bábovka upečená. Když špejle zůstane čistá, je bábovka hotová.
  4. Po vytažení z trouby ji ještě zatepla vyklopte z formy. Vychladlá jde vyklopit mnohem hůř. Bábovku dejte na velký talíř nebo tác a poprašte moučkovým cukrem. Teď už zbývá jen uvařit kávu nebo kakao a víkendová snídaně či dezert po obědě jsou hotové.

Jak na to?

Pomohl vám recept?
38hodnocení3

Co byste o bezlepkové banánové bábovce měli vědět

Banány patří mezi ovoce s největším zastoupením cukrů. Záleží však na stupni zralosti. Obsahují poměrně malé množství vlákniny. Vynikají obsahem draslíku a vitaminu B6, který může pozitivně ovlivňovat nervový systém.

Další videorecepty