×

Pro lepší výkon používají tyto stránky cookies. Setrváním na těchto stránkách a kliknutím na tlačítko „Potvrdit“ vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zdePOTVRDIT


Banánová bezlepková bábovka
60 minut , Dezert , Snadné , Česká , Moučníky a koláče ,

Banánová bezlepková bábovka

Co budu potřebovat

150g mandlí + 50g na vysypání formy
150g bezlepkové mouky
1 lžička jedlé sody
Špetka soli
4 žloutky
1 lžička vanilkového extraktu
170g třtinového cukru
2 zralé větší banány
150g másla + na vymazání formy
4 bílky
Moučkový cukr na posypání

Jak na to?

Troubu rozehřejte na 170°C. Mandle rozemelte na jemno. Formu vymažte máslem a z namletých mandlí odeberte 50 g, jimiž formu vysypte. Ve větší míse smíchejte mleté mandle, bezlepkovou mouku, jedlou sodu a špetku soli. Zvlášť si vyšlehejte žloutky s vanilkovým extraktem a třtinovým cukrem. Banány pomocí vidličky rozmačkejte na kaši a přidejte k mouce. Máslo nechte rozpustit a spolu s vyšlehanými žloutky přidejte do mísy k mouce. Všechno spolu dobře promíchejte a vytvořte základ těsta na bábovku. Žloutky dobře vyšlehejte a zapracujte opatrně do těsta. Následně těsto přelijte do vysypané formy na bábovku a pečte v troubě 50 minut. Na konci pečení zkontrolujte píchnutím špejle do bábovky, ještě je hotová. Měla by být po vytáhnutí z bábovky suchá. Po vytáhnutí bábovky z trouby ji hned za tepla vyklopte z formy. Pokud by vám vychladla, už by se z formy špatně dostávala.  Poprašte bábovku  moučkovým cukrem a můžete servírovat.

Chutnalo Vám?

Každý týden ve čtvrtek připravujeme newsletter s novými recepty. Nechte se inspirovat Albertem a přihlašte se k pravidelnému odběru newsletteru s recepty.

Další recepty a články

  • Biskupský chlebíček

    Moučníky a koláče 60 minut
  • Sýrové bulky

    Chuťovky 60 minut
  • Mandlové hvězdičky

    Cukroví 30 minut