Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
Pro dodavateleUdržitelný Albert

Udržitelný Albert

Vítejte na stránkách udržitelného Alberta!

 

Všichni jsme součástí potravinářského průmyslu, který je zodpovědný za významné procento skleníkových plynů. Právě proto si uvědomujeme naši zodpovědnost a zároveň příležitost ke zlepšení situace v rámci naší spolupráce v této oblasti.

Jak jistě víte, naše mateřská společnost Ahold Delhaize jde naproti a podporuje zásadní změny v pomoci v boji proti klimatické změně. V rámci iniciativy Science Based Targets (SBTi) si tak klade za cíl dosáhnout do roku 2030 snížení emisí uhlíku ve svém dodavatelském řetězci o 37 % oproti roku 2020.

A proto si vás dovolujeme oslovit a těšíme se na spolupráci se všemi dodavateli, se kterými budeme na těchto cílech společně pracovat.

Abychom společně dokázali tyto cíle naplnit, žádáme dodavatele, aby každý rok předložili společnosti Albert zprávu o uhlíkových emisích ve Scope (kategorie) 1, 2 a 3 za minulý rok a zároveň aby představili své plány na snížení emisí do 30. června.

  1. Dodavatelům značkových produktů doporučujeme, aby využili mezinárodní platformu CDP. Není to ale jediná možnost. Dále s námi můžete sdílet informace o uhlíkové stopě své organizace a plánů na snížení emisí v reportovací platformě ImpactBuying, která je vytvořena přesně pro potřeby Ahold Delhaize, tedy Albert Česká republika.
  2. Dodavatelům privátních značek doporučujeme využít především reportovací platformu ImpactBuying, která je vytvořena přesně pro potřeby Ahold Delhaize tedy Albert Česká republika

 

Kde začít?

 

Tuto webovou stránku jsme vytvořili proto, abychom vám, našim dodavatelům, pomohli na cestě v reportování Scope 3. Obecně lze říct, že se jedná o tři oblasti, na kterých je třeba zapracovat. A to samotný výpočet vlastní uhlíkové stopy (a určení jakou částí se podílí na produkci pro Albert), stanovení si vlastních cílů a reportování zjištěných dat a úspěchů v oblasti snižování uhlíkových emisí.

Pro orientaci na stránkách udržitelného Alberta vás prosíme, abyste použili následující otázky, které vám mohou pomoci.

  1. Připojila se vaše společnost k iniciativě Science Based Targets?
  2. Vypočítala vaše firma emise ve Scope 1, 2 i 3?
    • Ano, vypočítala. V takovém případě následujte instrukce pod záložkou Reportování
    • Ne, dosud ne. V takovém případě následujte kroky 1 až 4 (a později 5 až 7) na záložce Uhlíková stopa