Vláčné májové pusinky

Snadné Dezert Počet porcí: 40 ks Magazín 5/2022
Snadné Dezert Počet porcí: 40 ks Magazín 5/2022

Ingredience

3 vejce
180 g cukru krupice
1 potravinářské barvivo růžové
1 potravinářské barvivo oranžové
1 potravinářské barvivo žluté
1 cukrové zdobení

Postup přípravy

1. Opatrně oddělte ze 3 vajec žloutky a bílky. Bílky vlijte do mísy.
2. Na plech vyložený pečicím papírem vsypte 180 g cukru tak, aby vytvořil souvislou vyšší plochu. Je důležité, aby okraje cukru nebyly rozsypané.
3. Pomocí pečicího papíru, který na okrajích lehce nazdvihnete, docílíte kompaktních okrajů hromádky. Plech vložte do trouby předehřáté na 200 °C a zahřívejte 6 minut. Minutu před koncem pečení vyšlehejte bílky dotuha. Nejprve na malé otáčky, jakmile se začne tvořit pěna na okrajích mísy, zvyšte otáčky na maximum.
4. Cukr vytáhněte z trouby. Troubu nechte otevřenou a teplotu stáhněte na 100 °C. Po jedné lžíci zašlehávejte cukr do bílků. Celou hmotu šlehejte 10 minut, až se cukr kompletně rozpustí a hmota bude mít trochu vyšší pokojovou teplotu. Hotovou hmotu na pusinky poznáte tak, že je lesklá, elastická a krásně drží tvar.
5. Vezměte čistý štětec a namočte ho do potravinářské barvy. Cukrářský pytlík s kovovou otevřenou řezanou nebo hladkou špičkou zevnitř nabarvěte štětcem do tvaru proužků. Pusinkovou hmotu přendejte do cukrářského pytlíku. Trošku hmoty použijte na přilepení pečicího papíru k plechu. Na papír stříkejte jednotlivé pusinky. Nechte je čisté nebo je posypte cukrovým zdobením. Ihned je vložte do trouby vyhřáté na 100 °C na horkovzduch a sušte 70 minut.
6. Upečené vláčné pusinky poznáte tak, že jdou lehce odloupnout od pečicího papíru. Po vyndání z trouby je nechte zcela vychladnout. Skladujte je nejlépe v plechové dóze, naplněné po okraj, aby uvnitř bylo co nejméně vzduchu. Takto uskladněné vám vydrží až měsíc, pokud nemáte doma mlsouny. Albert přeje sladkou dobrou chuť.

Pomohl vám recept?
1hodnocení

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky