Velká pusa pro děti

Snadné Dezert Počet porcí: 4 ks Magazín 5/2022
Snadné Dezert Počet porcí: 4 ks Magazín 5/2022

Ingredience

4 vejce
240 g cukru krupice
½ hrsti lyofilizovaných malin
½ lžíce holandského kakaa

Postup přípravy

1. Opatrně ze 4 vajec oddělte žloutky a bílky. Bílky vlijte do mísy.
2. Na plech vyložený pečicím papírem vsypte 240 g cukru tak, aby vytvořil souvislou vyšší plochu. Pomocí pečicího papíru, který na okrajích lehce nazdvihnete, docílíte kompaktních okrajů hromádky. Plech vložte do trouby předehřáté na 200 °C a cukr zahřívejte 6 minut. Minutu před koncem pečení vyšlehejte bílky dotuha. Nejprve na malé otáčky, jakmile se začne tvořit pěna na okrajích mísy, zvyšte otáčky na maximum.
3. Cukr vytáhněte z trouby. Troubu nechte otevřenou a teplotu stáhněte na 100 °C. Po jedné lžíci za stálého šlehání cukr přidejte do bílků. Celou hmotu šlehejte 10 minut, až se cukr kompletně rozpustí a hmota bude mít trochu vyšší pokojovou teplotu. Hotovou hmotu na pusinky poznáte tak, že je lesklá, elastická a krásně drží tvar. Trošku hmoty použijte na přilepení pečicího papíru k plechu. Pomocí salátové lžíce nebo podobné naběračky naberte větší množství hmoty a vytvořte na plechu 4 velké pusiny. Rozdrťte ½ hrsti malin mezi prsty a posypte 2 velké pusiny. Zbývající 2 pusiny posypte ½ lžíce kakaa přes jemné sítko. Špejlí posypky trochu zapracujte, až vznikne hezké mramorování. Velké sladké pusy ihned vložte do trouby vyhřáté na 100 °C a sušte 90 minut.
4. Že jsou upečené, poznáte tak, že jdou lehce odloupnout od pečicího papíru. Po vyndání z trouby je nechte zcela vychladnout. Skladujte je nejlépe v plechové dóze. Zvolte správnou velikost, aby uvnitř bylo co nejméně vzduchu. Časem vyschnou úplně, ale pořád budou vynikající. Děti je zkrátka budou milovat.

Pomohl vám recept?

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky