Nepečený dort s čerstvými jahodami

Dort lehký jako obláček v kombinaci s čerstvými jahodami je skvělým a zaručeným tipem pro ty, kteří preferují nepečené dorty. Forma na terinu je praktickým pomocníkem, protože krájení na dílky je velmi snadné, a už se nebudete hádat, kdo dostal větší nebo menší kousek.
Velmi snadné Dezert Magazín 5/2014
Velmi snadné Dezert Magazín 5/2014

Co budete potřebovat na nepečený dort s čerstvými jahodami

1 smetana ke šlehání
500 g jahod
2 polotučné tvarohy
1 zakysaná smetana
3 vanilkové cukry
1 balení cukrářských piškotů

Jak udělat nepečený jahodový dort zdravější

Recept jak na nepečený dort s čerstvými jahodami

  1. Ušlehejte dotuha 200 ml smetany ke šlehání. Polovinu jahod, což je 250 g, omyjte, osušte, rozčtvrťte a tyčovým mixérem je rozmixujte do hladkého pyré.
  2. Do mísy dejte obě kostky tvarohu, vidličkou je našlehejte a přidejte kelímek zakysané smetany, oslaďte vanilkovým cukrem a přilijte jahodové pyré. Promíchejte a na závěr vmíchejte dotuha ušlehanou smetanu.
  3. Formu na biskupský chlebíček vyložte potravinářskou fólií a na dno vyskládejte polovinu ze zbylých 250 g jahod nakrájených na kolečka. Opatrně navrstvěte jahodovou směs, znovu dejte plátky jahod. Jako poslední vrstvu naskládejte 200 g cukrářských piškotů.
  4. Přetáhněte potravinářskou fólií a dejte na noc vychladit do lednice. Dort bude druhý den chutnat nejlépe, když ho naservírujete ihned po vytažení z lednice. A jarní pohlazení je hotové.
Pomohl vám recept?
108hodnocení

Co byste o nepečeném jahodovém dortu měli vědět

Tvaroh patří mezi kvalitní fermentované mléčné výrobky. Je bohatým zdrojem vápníku, který může pozitivně ovlivňovat kosterní metabolismus.

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky