Ledový borůvkový cheesecake

Snadné Dezert Počet porcí: 1 dort Magazín 7-8/2022
Snadné Dezert Počet porcí: 1 dort Magazín 7-8/2022

Ingredience

240 g sušenek Oreo
80 g másla
750 g borůvek z Tržnice u Alberta
½ citronu
210 g cukru krupice
650 g čerstvého smetanového sýra
210 ml smetany ke šlehání (31 %)
3 lžičky želatiny
80 ml studené vody
1 hrst jedlých květů
2 snítky čerstvé máty

Postup přípravy

1. Dortovou formu o průměru 23 cm vyložte pečicím papírem. V mixéru rozdrťte 240 g sušenek Oreo. V rendlíku rozpusťte 80 g másla a přilijte ho k sušenkám. Hmotu dobře promíchejte. Přesypte ji do formy a vmačkejte na dno dortu. Formu odložte vychladit do lednice.
2. Do hrnce vsypte 500 g borůvek. K nim vymačkejte šťávu z poloviny citronu a zasypte 200 g cukru krupice. Vše přiveďte k varu a povařte 5 minut. Směs přendejte do mixéru a rozmixujte na hladké pyré. Dejte pyré stranou a nechte ho vychladnout do pokojové teploty. V robotu vyšlehejte 650 g smetanového sýra s 210 ml smetany do hladkého krému.
3. V rendlíku smíchejte 2 a půl lžičky želatiny s 80 ml vody. Postupně směs zahřívejte, až se želatina rozpustí. Pak směs přilijte k borůvkovému pyré a rychle promíchejte. Borůvkové pyré ihned smíchejte se smetanovým krémem stěrkou tak, aby se vše dobře spojilo. Směs vlijte do připravené dortové formy se ztuhlými sušenkami a dejte na 4 hodiny do mrazáku.
4. Rozmixujte tyčovým mixérem 100 g borůvek na pyré. Pyré přelijte do hrnce, přidejte půl lžičky želatiny a 10 g cukru a prohřejte. Zchlazený cheesecake vyndejte z formy. Borůvkové pyré zahřejte v mikrovlnce a přelijte jím dort. Dozdobte ho zbylými čerstvými borůvkami, jedlými květy a mátovými lístky. Letní super cheesecake je na světě!

Jak na to?

Pomohl vám recept?
29hodnocení

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky