Houstičky s pomerančovou omáčkou

Snadné Dezert Počet porcí: 16 Magazín 5/2020
Snadné Dezert Počet porcí: 16 Magazín 5/2020

Ingredience

190 g másla
60 ml smetany ke šlehání (30 %)
2 lžíce medu
265 g cukru krystalu
2 lžičky kukuřičného škrobu
2 bio pomeranče
¼ lžičky muškátového oříšku
sůl
2 velká vejce
120 ml podmáslí
120 ml plnotučného mléka
435 g hladké mouky
2 lžičky prášku do pečiva

Postup přípravy

1.Na medové máslo vyšlehejte 115 g másla spolu se smetanou a medem do krémové konzistence. Přendejte do servírovací misky a nechte stranou.

2.Na pomerančovou omáčku promíchejte 200 g cukru se lžičkou škrobu. Do hrnce vlijte šťávu a kůru z pomerančů, vsypte muškátový oříšek, špetku soli a cukr se škrobem. Přiveďte k varu. Za stálého míchání zredukujte na omáčku. Přelijte do misky, zakryjte fólií a nechte vychladnout.

3.Troubu předehřejte na 230 °C. Plech vyložte pečicím papírem. V misce promíchejte vejce, podmáslí a mléko. Dvě lžíce směsi si schovejte na potření. Do druhé mísy prosejte mouku, přidejte zbylý cukr, prášek do pečiva a sůl. Promíchejte a vložte kostičky zbylého másla. Zpracujte na drobenku. Poté přilijte vaječnomléčnou směs a zpracujte na lepivé těsto.

4.Pracovní plochu si dobře pomoučněte, včetně válečku a rukou. Těsto vyválejte na 2 cm vysoký plát a vykrajujte kolečka o průměru 5 cm. Vyskládejte je na plech, horní plochu pomažte zbylou vaječnou směsí. Zbytek těsta opět vyválejte a takto pokračujte, než zpracujete celé těsto.

5.Houstičky pečte 10–12 minut dozlatova. Nechte 10 minut odpočinout a ještě teplé podávejte. Rozkrojte, naplňte pomerančovou omáčkou a medovým máslem.

Pomohl vám recept?

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky