Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Domácí müsli tyčinky s ořechy

Domácí müsli tyčinky s ořechy

Dobré domácí müsli tyčinky připravíte snadněji, než si myslíte. Budete mít jistotu, že použijete jen ty nejkvalitnější suroviny a zároveň udržíte pod kontrolou cukr. V našem receptu jsme použili med, a to jen v minimálním množství.

Ingredience

75 g datlí bez pecky
100 g směsi ořechů
120 g medu
100 g kokosového oleje
50 g mandlových plátků
200 g ovesných vloček
1 lžíce chia semínek
1 lžička skořice

Postup přípravy

Hranatý pekáček (20×20 cm) vyložte pečicím papírem. Datle namelte nebo rozsekejte v mixéru. Ořechy nakrájejte na menší kousky.
Vezměte dostatečně velký hrnec, do kterého se pohodlně vejdou všechny suroviny, a začněte v něm nejprve zahřívat med s kokosovým olejem. Není potřeba, aby směs dosáhla vysoké teploty. Úplně stačí ji zahřívat jen do chvíle, kdy se obě suroviny rozpustí.
Stáhněte hrnec z plotny a nasypte do něj mandlové plátky a všechny ořechy, vločky, semínka, datle a skořici. Dobře promíchejte a potom vyklopte do připraveného pekáče. Rozhrňte směs, aby byla všude stejně silná vrstva, a dobře upěchujte – rukama nebo to jde také rovným dnem široké skleničky.
Vložte pekáč do trouby a 20–25 minut dozlatova zapékejte při teplotě 180 °C. Nechte úplně vystydnout a teprve potom nakrájejte na tyčinky. Skladujte v dobře těsnící nádobě.

Pomohl vám recept?
4hodnocení4

Další videorecepty