Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

2. dubna 2024

Velikonoční obchůdky přinesly dětem z dětských domovů více než 390 tisíc korun

Ve třech desítkách prodejen a také na e-shopu Nadačního fondu Albert se v březnu konaly velikonoční Obchůdky s Albertem. Děti z dětských domovů a dalších organizací v nich nabídly originální výrobky z vlastních dílen, za které utržily přes 390 tisíc korun. Vydělané peníze použijí především na společné volnočasové aktivity. Cílem projektu je předat dětem ze sociálně složitého prostředí základy finanční gramotnosti a další dovednosti, které jim ulehčí vstup do dospělého života.

Do výzvy Nadačního fondu Albert, který projekt Obchůdky s Albertem pořádá, se letos přihlásilo 45 dětských domovů, nízkoprahových center a dalších organizací. Několik měsíců předem děti plánovaly sortiment svých stánků a samy vyráběly barevné kraslice, velikonoční perníčky, háčkovaná kuřátka i jiné dekorace s jarními motivy. Během dvou předvelikonočních týdnů pak svoje výrobky nabízely ve třech desítkách prodejen Albert po celém Česku a také na speciálním e-shopu Nadačního fondu Albert.

Poděkování patří zákazníkům

„Obchůdky s Albertem rozvíjí kreativitu a zručnost dětí s nelehkým startem do života, ale především jim pomáhá osvojit si klíčové dovednosti, jako je plánování nebo finanční gramotnost. A v neposlední řadě se děti učí komunikovat se skutečnými zákazníky,“ vyjmenovává Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert„Moc nás těší velký zájem o projekt ze strany organizací i dětí samotných a jsme velmi vděční za podporu, kterou jim zákazníci Alberta prokazují zakoupením jejich výrobků. Je to ta největší odměna,“ zdůrazňuje.

Velký zájem zákazníků byl například o výrobky dětí z dětského domova v severočeském Duchcově. „Nejvíce se prodávaly výrobky ze sena – zajíčci, ovečky a velikonoční věnce, dále fimo lžičky a svícny ze sádry,“ popisuje Nikola Tropschuhová, vychovatelka Dětského domova Duchcov a dodává: „Velkým hitem letos byly přírodní materiály a svou roli hrály také barvy – mentolová a sytě žlutá.“

Největší odměna je pochvala

Celkově si letos z velikonočních Obchůdků z Albertem organizace odnesly zasloužených 390 500 korun a vyrovnaly tak loňský rekordní výdělek. „Peníze použijeme na společný výlet s dětmi. Nejprve zjistíme, kam by rádi jely a pak budeme hlasovat. Část peněz dostanou také pro svoji osobní potřebu,“ upřesňuje Adéla Galbavá, vedoucí nízkoprahového centra organizace Kostka Krásná Lípa„Všechny děti se chtějí zapojit i příští rok. Oslovovaly, nabízely, povídaly si s lidmi a představovaly svoji práci. Byly nadšené z toho, kolik lidí se u stánku zastavilo a pochválilo jejich práci,“ uzavírá.

Velikonoční Obchůdky s Albertem jsou jarní obdobou stejné akce, kterou Nadační fond Albert organizuje v době adventu, a to již od roku 2012. Mezi další charitativní programy fondu patří grantový program Bertík pomáhá nebo vzdělávací projekt Zdravá 5.