Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyDěti z dětských domovů si vydělaly 390 tisíc korun

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

14. dubna 2023

Děti z dětských domovů si ve velikonočních obchůdcích vydělaly rekordních 390 tisíc korun

 

Sedmý ročník Obchůdků s Albertem přinesl do vybraných prodejen a na e-shop stovky jarních ozdob a dekorací. Vyrobily je děti ze 45 dětských domovů a dalších organizací. Malí obchodníci před Velikonocemi utržili 390 tisíc korun a překonali tak loňskou rekordní částku o více než 100 000 korun. Peníze teď využijí především na volnočasové aktivity. Cílem projektu Nadačního fondu Albert je předat dětem ze sociálně složitého prostředí základy finanční gramotnosti a podnikání.

Letošních Velikonočních obchůdků se účastnilo několik stovek dětí z 45 zařízení z celé republiky. Po několik měsíců vyráběly barevné kraslice, velikonoční perníčky, háčkovaná kuřátka a další nápadité dekorace s velikonočními a jarními motivy, které samy prodávaly ve třech desítkách prodejen Albert, ale také v centrále, distribučních centrech obchodů Albert nebo v různých institucích včetně ministerstev. Výrobky dětí z vybraných organizací byly k dostání také na e-shopu Nadačního fondu Albert s tím. Celkový výtěžek projektu dosáhl rekordních 390 tisíc korun, tedy o 100 000 tisíc více než loni.

Poděkování patří zákazníkům

„Projekt Obchůdky s Albertem má za cíl rozvíjet nejen tvůrčí schopnosti dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, ale také jejich komunikační schopnosti a samostatnost včetně finanční gramotnosti či základů podnikání,“ vysvětluje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert „Máme radost, že se počet zapojených organizací každý rok zvyšuje stejně výrazně, jako stoupá zájem zákazníků Alberta, kterým tímto opravdu moc děkujeme za podporu dětí se sociálně znevýhodněného prostředí,“ doplňuje.

Mezi nejšikovnější malé prodejce letošního ročníku velikonočních Obchůdků s Albertem patří děti z Dětského domova Uherský Ostroh, který se do projektu zapojil již po několikáté. „Naše děti si velmi užily jak samotný prodej, tak také pletení pomlázky z vrbového proutí, které jsme letos zavedli jako zpestření našich obchůdků. Polovinu výdělku děti také tento rok darujeme útulku pro opuštěná zvířata a zbylé peníze si děti užijí o letních prázdninách na výtvarném kempu, který pořádáme,“ popisuje vychovatelka Sylvie Zálešáková.

Velikonoční obchůdky s Albertem vznikly ze stejné iniciativy v době adventní, kterou Nadační fond Albert spustil již v roce 2012. Mezi další charitativní projekty fondu patří grantový program Bertík pomáhá nebo vzdělávací projekt Zdravá 5.