Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyBertíci budou znovu pomáhat

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

8. června 2023

Bertíci budou znovu pomáhat. Znevýhodněným dětem rozdělí čtyři miliony korun

Nadační fond Albert vyhlásil grantovou výzvu v programu Bertík pomáhá 2024. Tradičně je otevřená organizacím, které se starají o děti a mládež se složitým sociálním či ekonomickým zázemím. Příjem žádostí probíhá do 23. července. Nejlepších 100 regionálních projektů si rozdělí částku 4 000 000 korun, a to na základě podzimního hlasování zákazníků obchodů Albert.

Cílem již 24. ročníku grantového programu Bertík pomáhá je zlepšit životní příležitosti dětí a mladistvých, kterým osud nedopřál snadný start do života. Příspěvkové i neziskové organizace mohou hlásit svoje projekty až do poloviny prázdnin. Žádosti pak posoudí správní rada Nadačního fondu Albert a vybere stovku projektů, které postoupí do veřejného hlasování. To tradičně proběhne na podzim v hypermarketech a vybraných supermarketech Albert.

Zákazníci budou v obchodech rozhodovat o projektech ze svého okolí pomocí žetonů Bertíků, které získají za nákup. Současně poběží i online hlasování na webu fondu.

Stoupá zájem o podporu mentálního zdraví dětí

Loni organizace opět nejčastěji žádaly o podporu zájmových a volnočasových aktivit, jako jsou tábory, kroužky či výlety. Obtížně se jim na ně totiž shánějí finance. Další část směřovala na vzdělávání a zvyšování sociálních a jiných kompetencí, například autoškoly či profesní kurzy. Opět také stoupl počet žádostí o podporu na psychoterapeutickou péči.

„Získávání schopností a zkušeností, které jsou pro dospělý život velmi důležité, je pro děti a mladé ze sociálně znevýhodněného prostředí daleko komplikovanější. Naším projektem se jim proto snažíme start do dospělého života ulehčit, například i tím, že díky Bertíkovi získají místo ve startovacím bytě,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert.

Podrobnosti a přihláška do projektu Bertík pomáhá jsou k dispozici na webových stránkách Nadačního fondu Albert.