Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyBenefity v Albertu

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

15. září 2023

Benefity v Albertu: Motivace ke zdravému životnímu stylu

V rámci zaměstnaneckých benefitů a programů podpory zdraví Albert loni investoval přes 400 milionů korun. Obchodník dlouhodobě staví na podpoře zdraví, prevenci a wellbeingu svých zaměstnanců. Proto organizuje různé akce, mezi které patří i sedmý ročník Měsíce zdraví, který aktuálně běží. Obchodník věří, že právě řada nabízených benefitů přispívá ke spokojenosti jeho 20 000 zaměstnanců.

Motivace ke zdraví se dlouhodobě promítá do firemních benefitů společnosti. „Jenom loni jsme do benefitů a programů podpory zdraví investovali částku celkem 400 milionů korun. Tato podpora tvoří společně s finančním ohodnocením, firemní kulturou, komunikací a respektem důležitý základ spokojenosti našich zaměstnanců. Díky každoročnímu průzkumu víme, že 89 % zaměstnanců by Albert doporučilo jako místo k práci,“ říká Ctirad Nedbálek, personální ředitel společnosti Albert.

Měsíc plný zdraví

Do Měsíce zdraví se zapojí všichni zaměstnanci Alberta. Všech více než tři sta třicet prodejen i tři distribuční centra a centrálu navštíví v tomto období lektorky Zdravé 5. „Zaměstnance seznamujeme se základními pilíři správného stravování, ale také je motivujeme k udržitelnému chování a neplýtvání. Připravili jsme proto několik konkrétních tipů, jak neplýtvat a šetřit tím i své finance. Zaměřujeme se také na složení konkrétních výrobků a nechybí ani velmi oblíbené ochutnávky,“ popisuje Alena Paldusová, projektová manažerka Nadačního fondu Albert.

Velké oblibě se mezi zaměstnanci těší i Dny zdraví, které probíhají také v září a nabízí různá vyšetření, jak pigmentových skvrn, funkce plic tedy spirometrii, zraku, dále také masáže, měření skladby těla nebo tlaku. Vyvrcholením Měsíce zdraví je pak charitativní Běh pro Nadační fond Albert. Obchodník promění každý naběhaný či nachozený kilometr ve finanční obnos. Výtěžek putuje do dětských domovů.

Kromě oblíbeného Měsíce zdraví přináší Albert řadu preventivních programů včetně podpory imunity formou distribuce vitamínů, očkování proti chřipce, pravidelné webináře na podporu fyzického a duševního zdraví, online konzultace s lékařem či příspěvek na kartu MultiSport. Dále je pro zaměstnance k dispozici linka pomoci, příspěvky na dopravu či sleva na rodinný nákup.