Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyAlbert zapojí do Sbírky potravin téměř stovku prodejen

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

18. dubna 2023

Albert zapojí do Sbírky potravin téměř stovku prodejen

I letos pomůže doplnit sklady potravinových bank tradiční Sbírka potravin. Pomoci můžou už tuto sobotu také zákazníci v téměř stovce obchodů Albert. Ten se zapojuje do Sbírky potravin pravidelně od jejího začátku. Dary pomůžou matkám samoživitelkám, seniorům, lidem v hmotné nouzi a opět se napřímo zapojí i dětské domovy.

„V Albertu se zapojujeme do Sbírky potravin pravidelně od jejího prvního ročníku. Jsme rádi, jak se tato akce mezi našimi zákazníky etablovala a děkujeme jim za jejich pomoc, která míří k potřebným. Potravinovým bankám a jejich dobrovolníkům děkujeme za spolupráci na této akci,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Po loňském úspěšném zapojení dětských domovů se Albert rozhodl na tuto spolupráci opět navázat. „I v jarním kole Sbírky potravin jsme nabídli dětským domovům, se kterými dlouhodobě spolupracujeme v rámci našeho nadačního fondu, možnost přímého zapojení prostřednictvím jejich dobrovolníků. Dary z dvou desítek prodejen, kde budou jejich zástupci působit, tak budou směřovat přímo jejich svěřencům. Všem zákazníkům i dobrovolníkům děkujeme,“ doplňuje Mareček.

Sbírka potravin proběhne v sobotu 22. 4. v čase od 8:00 do 18:00 hodin. Při svém sobotním nákupu budou moci zákazníci věnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží dobrovolníkům v zástěrách s logem Sbírky potravin. Pomoc pak prostřednictvím potravinových bank putuje například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi či lidem s postižením. Seznam zapojených obchodů Albert, najdou zákazníci na www.albert.cz/potraviny-pomahaji.

 

Společné vaření a obohacení jídelníčku

Dětský domov Plumlov bude v sobotu jednou ze zapojených organizací, které potravinové dary pomůžou. Podle ředitele Radima Kratochvíla budou vděčni za všechny potraviny: „Jsme rádi za cokoliv, čím dětem můžeme jídelníček zpestřit a vylepšit. Pro děti jsou samozřejmě atraktivní sladkosti či pochutiny jako oříšky, nicméně velmi důležité jsou pro nás i trvanlivé potraviny jako těstoviny, rýže či konzervy.“

V dalším ze zapojených dětských domovů v Tuchlově využijí potraviny také ke společnému vaření. Zatímco se děti v týdnu stravují jídlem připraveným v jídelně, přes víkendy si vaří společně. „Potraviny ze sbírky využijeme zejména při víkendovém vaření, kdy si děti spolu se svým vychovatelem vaří sami ve svých rodinných skupinách. Tímto se je snažíme připravit na samostatný život, aby byly po odchodu z dětského domova schopny uvařit jednoduchá a někdy i složitější jídla,“ říká ředitel Jan Blažek.

 

Příklady pomoci z Alberta

  • Albert pravidelně daruje potraviny ze svých obchodů. Loni daroval potřebným 2 800 tun potravin. Letos se zavázal navýšit tuto potravinovou pomoc na 3 000 tun.
  • Pečivo či ovoce a zeleninu nevhodné k lidské spotřebě darujeme farmám, ale také menším organizacím, jako jsou záchranné stanice pro živočichy. Vloni zamířilo do takových organizací po celém Česku přes 1200 tun jídla.
  • Pomoc komunitám zastřešuje Nadační fond Albert, který podporuje vzdělávání a rozvoj děti ze sociálně ohroženého prostředí. V loňském roce se jeho podpora vyšplhala na více 20 milionů korun.
  • Začátkem letošního roku Albert daroval prostřednictvím svého nadačního fondu topná tělesa v hodnotě 2,1 milionu korun. Směřovaly k lidem v Sumské a Mykolajivske oblasti na Ukrajině.

Na pomoc lidem na Ukrajině zamířily i hygienické potřeby v hodnotě přes milion korun.