Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyAlbert otvírá dveře vysokoškolákům

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

10. května 2023

Albert opět otvírá dveře talentovaným vysokoškolákům. Budou pomáhat s klíčovými projekty

Albert zahajuje již šestnáctý ročník programu Summer Internship, v jehož rámci dostane desítka vysokoškolských studentů na starost projekty z oblasti IT, financí, logistiky a významnou měrou také udržitelnosti. Během tříměsíční stáže jim budou mentory zkušení manažeři společnosti Albert.

Mezi projekty, na kterých se studenti budou podílet, patří například management odpadů a recyklace, optimalizace logistických procesů, ale také technologické inovace. Stáže budou probíhat v centrále společnosti i v distribučním centru. Vzhledem k dynamičnosti prostředí maloobchodu získají studenti bohaté zkušenosti, mimo jiné se zapojí do komunikace s dodavateli zboží i služeb včetně agentur. A v neposlední řadě získají také finanční ohodnocení.

„Každý stážista se u nás stává součástí pracovního týmu, který usiluje o to, aby si mladý člověk ze stáže odnesl maximum. Je v pravidelném kontaktu se svým manažerem i takzvaným buddym, tedy kolegou na stejné či podobné pozici. Účelem programu je rozvíjet mladé talentované lidi, spolupráce s nimi nás ale navíc obohacuje o nové pohledy a přístupy,“ vysvětluje Ctirad Nedbálekpersonální ředitel obchodů Albert, a dodává: „Je hezké, když naše cesty společně pokračují dál i po skončení programu. Není totiž výjimkou, že stážisti s námi i dále spolupracují a stávají se našimi kolegy.“

Letní stáž byla jenom začátek

„Během stáže jsem pracovala na snižování potravinových přebytků v prodejnách. Nejenže jsem nabyla neocenitelné zkušenosti z praxe, ale také jsem mohla rozvinout a uplatnit mnohé vlastní nápady a inovace. Skvělé pak bylo vidět jejich reálné dopady v praxi,“ popisuje Nikola Semeráková, již bývalá studentka ekologie a nyní zaměstnankyně Albertu„Jako člověka, pro kterého je udržitelnost zásadní, mě velmi těší zastoupení těchto témat v letošním ročníku,“ dodává.

Nikola je jedna z řady, kteří po absolvování stáže zůstala v Albertu dále pracovat. Nyní se již druhým rokem naplno věnuje snižování potravinových přebytků a dalším udržitelným projektům. „Je to práce stejně naplňující, jako je různorodá a obohacující,“ uzavírá.

Programem ‚Summer Internship‘ již prošlo bezmála 160 studentů z různých vysokých škol a univerzit. Seznam aktuálně vypsaných stáží je k dispozici na webových stránkách věnujících se projektu.