Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyAktivní prázdniny pro děti

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

30. srpna 2023

Aktivní prázdniny pro děti z dětských domovů. Užily si léto na táborech

Léto bez táborů si většina dětí neumí ani představit, pro ty z dětských domovů ale takový pobyt není samozřejmostí. Organizace proto využívají granty a sponzorské programy, aby se jich jejich klienti mohli účastnit. Více než stovce dětí k cestě na tábor letos opět pomohl i Nadační fond Albert.

„Děti se na táborech zcela přirozenou cestou začleňují do kolektivu a mohou prožít hezké, aktivní a smysluplné prázdniny v zajímavém prostředí. Rozvíjí své schopnosti, navazují nová přátelství a získávají pocit sounáležitosti mezi svými vrstevníky,“ vysvětluje Iva Brzobohatá, ředitelka dětského domova v České Kamenici.

Organizace Blízký soused uspořádala pro děti ze sociálně znevýhodněného prostředí tábor s námětem Noemovi archy. „Program jsme měli inspirovány jejím stavěním, sháněním zvířátek a plavbou. Tou jsme tábor i zakončili, pouze tedy na člunech při soutěžích na rybníku,“ vysvětluje Pavla Macháňová z Blízkého souseda. Dopoledne se děti učily na mořeplaveckém či truhlářském workshopu. Následně získávaly zkoušky.

Právě o podporu zájmových a volnočasových aktivit jako jsou tábory organizace často žádají v grantech. „Tvořily přes 40 procent žádostí, které jsme v rámci našeho programu Bertík pomáhá podpořili. Sehnat na ně finance totiž není pro organizace snadné,“ popisuje Alena Paldusová, manažerka Nadačního fondu Albert. „O podpoře projektů na příští rok budou lidé rozhodovat zase na podzim v prodejnách Albert,“ dodává.