Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
Naše značkyNature's PromiseIntolerance na laktózu. Trend dnešní doby?
různé druhy mléka

INTOLERANCE NA LAKTÓZU. TREND DNEŠNÍ DOBY?

„Rozhodla jsem se, že nasadím bezlaktózovou dietu, slyšela jsem o tom ve fitku od Denisy. Laktóza je škodlivá, mně bývá často špatně a jsem taková nějaká unavená.“

Tak tohle jste v různých obměnách mohli v poslední době zaslechnout třeba od známých. Ti se vám ale už nezmíní, že pijí sedm káv denně, opravdu milují becherovku, utloukli by se po pečené krkovici se zelím a mobil nedávají z ruky.

Copak to tedy ta laktóza je, když se o ní tolik mluví?

Laktóza je disacharid označovaný také jako mléčný cukr. Je to vlastně přírodní nízkokalorické sladidlo. V laktóze je obsažena galaktóza, která je naprosto zásadní pro dobrou funkci imunitního systému. Laktóza je také probiotikum, podporuje střevní mikroflóru, a tedy to, co zajišťuje zdravé trávení. Obsahuje ji i mateřské mléko! Čili laktóza je opravdu dobrá a tělu zásadně prospěšná.

Na druhou stranu jsou lidé, zejména starší, kteří mají problém laktózu strávit – mají totiž nedostatek trávicího enzymu, laktázy. To pak způsobuje bolest břicha, nadýmání, nevolnost, plynatost, průjem a následně třeba i únavu.

V případě pocitu, že byste mohli být na laktózu intolerantní, doporučujeme určitě vyhledat odborníka, lékaře, a nechat si tuto domněnku potvrdit či vyvrátit. Dobrou zprávou je, že i pokud nastane situace, kdy máte s trávením laktózy problém, můžete pokračovat v sestavování vhodného jídelníčku ze sortimentu zdravých výrobků Nature’s Promise od Alberta.

V nabídce máme bezlaktózové jogurty, mléko, máslo, sýry, ale třeba i tvaroh. Samozřejmě, nic není černobílé. Pro ty z vás, kdo mají jen sníženou toleranci na laktózu, můžeme nabídnout kvalitní mléčné výrobky, které mají obsah laktózy přirozeně nižší, a tedy jsou pro vás vhodnější. Jsou to například acidofilní mléka Nature’s Promise nebo jogurty, které prošly procesem fermentace. Vhodné jsou také naše výrobky z kozího mléka. To je totiž lépe stravitelné než mléko kravské. Nature’s Promise nabízí například kozí jogurt, jogurtový nápoj nebo i mléko.

Tolik v případech, kdy na tom s trávením laktózy nejste úplně dobře. Co když ovšem laktózu trávit můžete, ale přesto vám nebývá dobře, nejste ve své kůži, jste unavení, bolí vás břicho? Tady doporučujeme na prvním místě zamyslet se nad svým životním stylem. Kupříkladu tři kremrole denně je opravdu mnoho, pokud jste je zajedli třeba kyselou okurkou, protože jste na ni prostě měli chuť, je třeba zhodnotit, zda to bylo vhodné.

V životě zkrátka hraje velkou roli míra v tom, co děláme, a především v tom, co jíme a pijeme. Proto je také naše nabídka Nature’s Promise pestrá, obsahuje mnoho bio výrobků, produkty pro vegetariány, ale právě i pro ty, kteří opravdu trpí intolerancí na laktózu. S Nature’s Promise můžete jíst pestře, zdravě, chutně i bezlaktózově. Jen se podívejte na náš sortiment!

K tomu vám přejeme dobré zažívání laktózových i bezlaktózových výrobků se zelenými lístky na obalu.