Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Snídaně na zahřátí?

Snídaně na zahřátí?

Rum, nabízí se taková drsná chlapácká odpověď. No, s velkou nadsázkou bychom mohli říct, že ano, v nějaké velmi, ale velmi specifické situaci. Třeba po mrazivé noci, na sněhu, , když jste si zapomněli spací pytel, by takový doušek či dva nemusely být úplně špatnou volbou. Nebo lehčí verze.

Kalíšek rumu do čaje s citronem a medem k řádně namazanému chlebu. Namazanému třeba VEGGIE pomazánkou z fazolí Nature’s Promise, ke kterému si ještě uděláme pěkné „volské vočko“ z bio vajíček Nature’s Promise. Taková snídaně s rumem v čaji by mohla být označena jako „na zahřátí“, a přitom snad i zdůvodňovala přítomnost toho rumu, který rozproudí krev a jakoby vás zahřeje. Druhou stranou této mince je ovšem přítomnost alkoholu, který, jak známo, ubírá energii, a tedy oslabuje organismus a tím také způsobuje sníženou odolnost vůči chladu.

Co nás tedy opravdu zahřeje?

Pojďme k něčemu, co nás skutečně zahřeje a posílí na celý den. Nemáme přitom na mysli jen fyzické zahřátí, ale i nějaké vnitřní, psychické – takové, které poskytuje pochoutka, ranní gurmánský zážitek.

Máme teprve březen, tedy ještě ne úplně letní počasí, a tak je jistě vhodné začít ráno nějakým teplým nápojem. Takové kakao, pěkně teplé, ze kterého se line hřejivý pocit i vůně čokolády, to je opravdu dobrý začátek. A když použijete plnotučné bio mléko, které máme v nabídce Nature’s Promise, získáte pro zahájení dne i další důležité látky: bílkoviny, probiotické látky, vitaminy A a D.

Někomu z vás by zahájení dne kakaem mohlo znít příliš dětsky, ale zkuste to i vy dospělí. No a k tomuto nápoji si můžete dopřát třeba lehce ohřátý nebo doma upečený máslový croissant. Když si ho budete namáčet do kakaa nebo ho ještě ochutíte nějakým džemem, bude to výborná snídaně, jež vám vžene teplo do žil.

A nyní se pojďme bavit o délce, o snídani, která trvá, trvá a trvá, která už vlastně není pouhým příjmem potravy, ale ranním zážitkem a siestou. Jistě, ne každý a ne vždy může ráno snídat hodinu či dvě, ale pokud vás má snídaně zahřát psychicky opravdu hodně, chce to i čas. A k tomu je dobré mít na stole konvici něčeho, co milujete, třeba dobrou černou kávu řádné síly. Nebo kvalitní černý čaj, který je vám podle průzkumu nejbližší.

Pro nás by to byl třeba náš černý čaj s původem v ekologickém zemědělství. Regály v prodejnách Albert nabízejí nepřeberný výběr. Pokud jste milovníky čaje ovocného, konvička bio čaje Nature’s Promise lesní plody bude to pravé. A pak už stačí obložit konvici pochutinami, které jsme již zmínili, a doušky prokládat kousky croissantu, krajícem namazaného chleba s rajčetem, našimi bio čoko kokoskami či vajíčkem uvařeným na hniličko – nádhera, nebo ne?

Dobrou chuť vám přeje nepřeberná řada výrobků se zelenými lístky na obale.

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png