Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Rozdíl mezi veganem a vegetariánem

Rozdíl mezi veganem a vegetariánem

V našem minulém článku – „Je raw strava vhodná i v zimním období?“ – jsme toto téma už nakousli, neboť raw (jinak třeba také nazývané vitariánství) je dnešnímu tématu blízko. Raw je především strava veganská.

Tedy taková, která neobsahuje vůbec žádnou ingredienci pocházející z živočišné produkce, tedy ani vajíčka či mléko – prostě nic. To je veganství. Naproti tomu vegetariáni prostě nejedí zvířata. Naopak si ale dají sýr nebo třeba vajíčka, tedy potraviny živočišného původu.

Pak je samozřejmě mnoho různých variant.

Někteří vegetariáni nejedí pouze maso zvířat, která jsou za tímto účelem chována, takže jsou ochotni dát si mořskou rybu (pescovegetariánství). Jiní jsou vegetariány, protože si myslí, že to je zdravé – ti si občas dají bílé maso (pollovegetariáni) a naopak se vyhýbají červenému.

Proti gustu žádný dišputát

No, my si myslíme, že proti gustu žádný dišputát. Doplníme to tím, že je to otázka určitého pohledu na životní styl a jeho etickou stránku. Nezpochybnitelné je, že zvýšená konzumace uzenin může být zdraví škodlivá.

U červeného masa tato skutečnost zatím není jednoznačně prokázána. Naši prarodiče mívali maso jednou, maximálně 2× týdně. To je zřejmě velmi schůdná kompromisní alternativa.

Ale zpátky k vegetariánům a veganům. Pro obě tyto kategorie máme v nabídce našich zdravých výrobků Nature’s Promise v Albertu dostatečně atraktivní a chuťově přijatelnou nabídku. Být vegan či vegetarián vyžaduje kreativní přístup ke stravě, neboť látky, které nevegani dostávají z masa a živočišných výrobků, potřebuje tělo nějak doplnit. Jde především o některé bílkoviny, zdravé tuky (kvůli nenasyceným mastným kyselinám) a některé vitaminy, především B12.

Nabídka Nature’s Promise

Nabídka Nature’s Promise vám právě kreativní skladbu jídelníčku umožní. Sójacizrnabílé fazolečervená čočka, to vše v bio kvalitě, jsou suroviny, které tělu dodají dostatek bílkovin. Stejně jako naše veggie tofu, veggie pomazánka z cizrny nebo ta s rajčaty, piniovými oříšky a bazalkou. Tato poslední navíc obsahuje potřebné tuky (v piniových oříšcích).

Ty najdete také v Nature’s Promise bio lnu hnědém či bio sezamovém oleji. Všechny tyto ingredience nabízejí veganům mnoho možností, jak vařit pestrou stravu. Tu mohou vegetariáni doplnit o mléčné výrobky z našeho sortimentu Nature’s Promise.

No a pokud se vám vařit nechce a máte chuť na vegetariánské jídlo, můžete nahlédnout do naší nabídky již hotových pokrmů Nature’s Promise. Zmíníme tady jen dva pro inspiraci. Zaprvé veggie bio falafel (cizrnové placičky).

K nim si udělejte americké brambory a salát s dresinkem (k jeho přípravě smíchejte třeba náš sezamový olej, jogurt, hořčici, citronovou šťávu a sůl, cukr dle chuti). A zadruhé veggie cappelletti s omáčkou alla Toscana. Stačí ohřát – a je hotovo. Dobrou chuť.

A jedna podstatná informace na závěr. Průzkumy ukazují, že 84 % vegetariánů a veganů se vrací ke konzumaci masa. No, nevadí, na to jsme totiž u nás v Albertu a v Nature’s Promise připraveni také velmi důkladně, zkuste si to prověřit.

Přejeme veganství i vegetariánství dle chuti a radostné vaření s potravinami se zelenými lístky na obalu.

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png