Můj Albert
Ušetřete vždy nejvíc
Otevřít
Jak zpestřit dětem jídelníček

Jak zpestřit dětem jídelníček

Děti, to je zvláštní záležitost, někdy jako byste jim jako rodiče nerozuměli. Nabízíte jim nějakou vámi jednoznačně uznanou lahůdku (třeba steak z roštěnky mladého býčka), a dítě vám oznámí, že mu to nechutná. Anebo ty skvělé sušenky Bio Müsli kolečka s medem od Nature’s Promise, které vám tak chutnají, a navíc víte, že vám nijak neuškodí. Tak ani u těch se nemusíte setkat s dětským nadšením.

A u čeho už? Vždyť to je sladkost! S dětmi je to totiž jinak, i na jídle je musí něco zaujmout, a to, co zaujme děti, opravdu nemusí být atraktivní pro vás. Můžeme to nechápat, můžeme se nad tím podivovat, ale to je tak asi všechno, co s tím můžeme dělat. Prostě děti to mají jinak.

Různé taktiky prodeje

Různí výrobci to zkoušejí různě. Takové ty hračky k potravinám, barviva, aby to vypadalo zajímavě, soutěže, kterých se můžete účastnit, když si koupíte jogurt, akce kup si 5× cereálie, a dostaneš hračku a tak dále. No dobrá, dobrá, je to pokus a cesta, ale upřímně, nešlo by to lépe? Nějak elegantněji? Ale samozřejmě, že to jde! Pojďme rovnou na věc. Třeba takový čistý bílý zakysaný jogurt bez přidaného cukru, bez přidaných sladkých lákadel. Nebo obyčejné cereální müsli, nepřislazované, a třeba dnes i obyčejný banán. To jsou potraviny, které děti už ne vždy lákají, přijdou jim obyčejné, nezajímavé.

Tak to pojďme zkusit jinak a dětem z těchto surovin namíchat zajímavou ranní kalorickou a zdravou bombu. Nakrájejte biobanán Nature’s Promise (stačí půlka) na půlkolečka do misky, na to naložte bio bílý jogurt (nemusí být celý), přidejte dvě pořádné lžíce ovesných müsli srdíček s jablkem nebo podle chuti těch s čokoládou a kokosem. Na závěr nahoru přidejte dvě až tři lžičky jemného arašídového másla bez přidaných látek.

Pokud byste to chtěli ještě barevně načančat, můžete přidat jahodovou nebo malinovou marmeládu, jen jednu lžičku, na pokapání. Takovouto misku předložte ráno svým dětem a uvidíte, že zaberou. Tedy ty, pro které to děláme, byly nadšené a spokojené, samy si o tuto neškodnou ranní pochoutku i řeknou.

Co funguje dnes, zítra nemusí

Děti chtějí změnu. To sice neplatí pro hranolky, kolu a pálivé žužu bonbonky, neboť ty se těší nezlomné přízni našich dětí snad navždy, ale u ostatních – pohříchu těch pro tělo dobrých a potřebných – potravin se to stává. Proto je potřeba změny a kreativity.

Pokud potřebujete, aby vaše děti jedly více zeleniny, zkuste ji oživit a zkombinovat třeba skvělým domácím dresinkem. Jako základ můžete použít opět bio Nature’s Promise bílý jogurt. Asi třetinu nahrňte do sklenice, na to dvě lžičky hořčice, špetku cukru a soli, to celé pokapejte citronem a zalijte dvěma lžicemi olivového oleje, řádně promíchejte a nechte suroviny, aby se vstřebaly. Takový dresink když použijete na salát, ať už to bude mixovaný rajčatovopaprikový, nebo klasický ledový či hlávkový, určitě zabere. A kdyby pořád ne, zkuste do salátu přidat ještě avokádo. Znám děti, pro které je to hit. Když je v něčem avokádo, je to dobré. K takovému salátu si leckteré dítě dá dokonce i bio žitný chléb – celozrnný, namazaný žervé a obložený plátky goudy. Minimálně to můžete zkusit. Stejně jako další kombinace našich kvalitních výrobků Nature’s Promise, pocházejících z ekologického zemědělství, jež můžete zakoupit v Albertu.

Přejeme vám, aby vaše děti tyto různé kombinace výrobků se zelenými lístky na obale ocenily.

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Maso

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

Rybi

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Bistro

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Bio

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

Pekařství

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Tržnice

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky

promise.png
fresh.png
ceska chut.png
perla.png
exellent.png