Letní dort na oslavu přírody

Snadné Dezert Počet porcí: 1 dort Magazín 6/2022
Snadné Dezert Počet porcí: 1 dort Magazín 6/2022

Ingredience

250 g jahod
200 g malin
200 g borůvek
200 g třešní
1 bio citron
850 g cukru
300 ml řepkového oleje
150 g bílého jogurtu
5 vajec
110 ml medu
450 ml podmáslí
1 kg špaldové mouky
1 a ½ lžičky jedlé sody
1 a ½ lžičky prášku do pečiva
1 a ½ lžičky soli
200 ml smetany ke šlehání (31 %)
6 sáčků heřmánkového čaje
500 g smetanového čerstvého sýra
5 širokých brček
1 tvrdý karton A4, průměr 18 cm
květy heřmánku

Postup přípravy

1. Omyjte a osušte 850 g letního ovoce. Třetinu schovejte na ozdobu. Zbytek vsypte do hrnce s kůrou z omytého citronu, šťávou z citronu a 200 g cukru. Pomalu přiveďte k varu a nechte probublávat 20 minut, dokud nezhoustne na omáčku. Ovocnou omáčku pak propasírujte přes síto a nechte vychladnout.
2. V míse smíchejte 300 ml oleje, 150 g jogurtu, 5 vajec, 600 g cukru, 10 ml medu a 450 g podmáslí. Do druhé mísy prosejte 1 kg špaldové mouky, sodu, prášek do pečiva a sůl. Suchou směs opatrně vmíchejte do tekuté. Těsto vlijte do 4 forem o průměru 22 cm a 18 cm vyložených pečicím papírem. Korpusy pečte na 180 °C 45 minut. Poté je nechte 10 minut odstát, pak vyndejte z forem a nechte vychladnout na mřížce.
3. Do hrnce vlijte 100 ml smetany a přiveďte k varu. Poté hrnec sundejte z plotny a dejte do smetany na 15 minut louhovat pytlíky heřmánkového čaje. Do mísy vlijte heřmánkovou smetanu, přidejte 100 ml zbylé smetany, 500 g smetanového sýra a 50 g cukru. Vše vyšlehejte na hladký a nadýchaný krém.
4. Korpusy rozkrojte vždy napůl. Každou část pokapejte medem, potřete marmeládou a vrstvou krému. Nejprve složte větší korpus. Doprostřed napíchejte brčka jako podporu pro horní patro. Zkraťte je tak, aby končila zároveň s vrškem korpusu. Z kartonu vystřihněte kolečko o průměru horního korpusu a obalte ho pečicím papírem. Přitiskněte ho na vršek spodního korpusu a na něj vložte slepenou horní část. Dejte ho na 2 hodiny do lednice. Dort před podáváním ozdobte zbylou třetinou ovoce a květy heřmánku. Oslava může začít!

Pomohl vám recept?

Věrnostní program

MŮJ ALBERT

APLIKACE, KTERÁ VÁS
ODMĚŇUJE ZA TO, ŽE JÍTE LÉPE

Aplikace Můj Albert slouží jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam a inspirace v jednom. Odměňuje Vás kredity za všechny vaše nákupy a extra kredity za nákupy zdravých potravin.

Zároveň Vás informuje o všech aktuálních a Vámi preferovaných akčních nabídkách. Pro každodenní inspiraci tu naleznete recepty a tipy z magazínu Albert.

LETÁKY
RECEPTY A
INSPIRACE
NÁKUPNÍ
SEZNAM
KREDIT
ZA NÁKUPY

Záleží nám na tom,

abyste jedli lépe

V Albertu víme, že lepší jídlo vede k lepšímu životu. Proto vám přinášíme čerstvé ovoce a zeleninu, čerstvě upečené pečivo nebo
výběr toho nejlepšího na gril. Přesně tak, jak to máte nejraději.

Nejchutnější maso je vždy to čerstvé, které pochází ze zdravých a dobře krmených zvířat.

V Albertu se chováme k moři s úctou, abychom vám mohli nabídnout čerstvé a kvalitní ryby z udržitelného chovu či lovu. 

Pochutnejte si na čerstvém a lehkém jídle, které stačí vzít a jí(s)t! V Albertu jsme pro vás připravili variace originálních chutí, které se neomrzí.

Pochutnejte si na bio kvalitě výrobků tak, jak je příroda vymyslela. V prodejnách Albert najdete
širokou nabídku biopotravin z ekologického zemědělství zaručující tu nejvyšší kvalitu.

V Albertově pekařství vyrábíme pečivo na základě naší vlastní unikátní receptury a pečeme přímo v našich prodejnách.

Vyzkoušejte Tržnici u Alberta a nakupte si u nás jen čerstvé a kvalitní ovoce a zeleninu za trvale nízké ceny, na kterých neproděláte.

Naše značky