Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyŽitné pečivo se těší velké oblibě

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

23. února 2023

Žitné pečivo se těší velké oblibě. Albert rozšiřuje Mlynářskou řadu o briošku

Albert přichází s novým pečivem, lehce nasládlou Mlynářskou brioškou s vysokým obsahem žita, která je bohatá na vlákninu. Jde o další výrobek Mlynářské řady, kterým Albert podporuje zdravý životní styl. Přestože stálicí v jídelníčku Čechů je klasický bílý rohlík, obchody Albert sledují rostoucí oblibu žitného pečiva. Dokládá to i zájem o žitnou Mlynářskou řadu, jejich vlastní značku.

Zájem o žitnou Mlynářskou řadu loni vzrostl o 15 procent. V obchodech se prodalo přes 17 milionů kusů pečiva této vlastní značky. „Mlynářským pečivem se snažíme podporovat zdravý životní styl. Má v sobě značný podíl žita a vysoký obsah vlákniny. Zároveň klademe důraz i na to, aby dobře chutnalo,“ popisuje Dušan Kunčický, senior manažer kategorie pečiva v obchodech Albert.

V Mlynářské řadě chyběl výrobek, který by byl nasládlý. „Proto jsme vymysleli briošku, která je postavená na základu našeho originálního mlynářského těsta. Přidali jsme 15 procent rozinek, trochu cukru a posypali plátky mandlí. Je možné ji připravit nasladko, třeba s marmeládou, ale také i naslano, například s kozím sýrem. Každý si tak může vybrat, jak mu bude chutnat. Věříme, že bude následovat úspěch veky, kterou jsme uvedli jako zatím poslední produkt této řady loni,“ doplňuje Dušan Kunčický.