Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávySbírka potravin proběhne již v sobotu
Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

6. listopadu 2023

Sbírka potravin proběhne již v sobotu. Albert zapojí 121 prodejen

Stále více lidí potřebuje pomoc se zajištěním jídla. Proto Albert systematicky a pravidelně pomáhá již řadu let a daruje neprodané potraviny ze svých prodejen. Doplnit sklady potravinových bank trvanlivými potravinami pak pomáhá dvakrát ročně také Sbírka potravin. Albert se do ní zapojuje od jejího začátku, letos se svými 121 prodejnami. Dary pomůžou matkám samoživitelkám, seniorům, lidem v hmotné nouzi i dětem z dětských domovů.

Sbírka potravin proběhne na svatého Martina a Albert u ní nesmí chybět. Oproti jarnímu kolu přidal více než dvě desítky prodejen a zákazníci tak budou mít možnost pomoci a darovat potraviny ve více regionech. Toto rozšíření si žádalo i větší zapojení dobrovolníků. „Aby byla pomoc efektivní a abychom mohli navýšit počet prodejen obsazených dobrovolníky, zapojili jsme kromě dobrovolníků potravinových bank i přímo zástupce dětských domovů. Mimo to na vytížených místech pomohou dobrovolníci z řad zaměstnanců Alberta,“ vysvětluje Jiří Mareček ředitel komunikace obchodů Albert.

Pomohou trvanlivé potraviny, ale i sladkosti

Dobrovolníci z dětských domovů budou na více než třech desítkách prodejen Albert. „Zákazníci se tak s nimi mohou napřímo spojit a zjistit, co přesně daný domov potřebuje,“ doplňuje Mareček.

Dětský domov Domino se do Sbírky potravin zapojuje již po několikáté a podle zástupkyně ředitelky Dagmar Frouzové nejvíce ocení trvanlivé potraviny. Ať už jsou to těstoviny, rýže, mouky, cukr, mléko, šťávy, oleje či sáčkové čaje. „Rovněž budeme moc rádi i za sladkosti, které poslouží buď na Mikuláše, nebo dětem jako svačinky do školy. Všechny potraviny pak využijeme ke každodenní spotřebě. Jelikož se blíží Vánoce, oceníme i suroviny na pečení, které se děti se svými vychovateli v rodinných skupinkách mohou upéct,“ vysvětluje Dagmar Frouzová a doplňuje poděkování: „Předem musím poděkovat všem, kteří se do sbírky zapojí, i když třeba jen drobným darem. Vážíme si jakékoliv pomoci a na sbírku se již moc těšíme.“

Právě díky darovaným potravinám ušetří domovy finance ze svého rozpočtu, které mohou využít jinde a na aktivity, na které by jinak nezbylo. Děti se tak mohou podívat na výstavu, do zoo, divadla či kina.

Průběh Sbírky

Letošní podzimní Sbírka potravin proběhne v sobotu 11. 11. v čase od 8:00 do 18:00 hodin. Při svém sobotním nákupu budou moci zákazníci věnovat trvanlivé jídlo či drogistické zboží dobrovolníkům v zástěrách s logem Sbírky potravin. Pomoc pak prostřednictvím potravinových bank putuje například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi či lidem s postižením. Seznam zapojených obchodů Albert, najdou zákazníci na https://www.albert.cz/sbirka-potravin. Albert navíc letos pomůže ještě dvěma paletami potravin navíc, které poputují do potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj.