Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyNávštěvníci zlínského filmového festivalu
Pro média
Náš příběh
Zdravě a udržitelně
Zajímá vás

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

12. června 2023

Návštěvníci zlínského filmového festivalu se dozvěděli, jak na správné stravování dětí

Obezita dětí narůstá a společně s tím i potřeba vzdělávání v oblasti výživy a zdraví. O správném jídelníčku dětí a mládeže se mluvilo i v rámci programu Zlín film festivalu. Proběhl tam v pořadí 9. letošní akreditovaný seminář programu Zdravé 5.

Účastníci získali aktuální poznatky z oblasti správné výživy, výchovy ke zdraví a zdravotní gramotnosti. Odnesli si sérii materiálů pro práci s dětmi a naučili se je využívat, aby mohli poznatky šířit dál. Semináře, který má akreditaci MŠMT, se za pět let zúčastnilo přes 1 200 pedagogů. Díky nim se informace o zdravé stravě dostaly hravou a zábavnou formou k více než 40 000 dětí.

„Výuka a šíření povědomí o zdravém stravování a správném životním stylu se s nárůstem obezity u dětí stává stále zásadnější. Jsme rádi, že jsme mohli náš seminář odpřednášet na tak prestižní akci, jako je Zlín film festival. Zájem překračující kapacitu je důkazem, že důležitost této problematiky narůstá,“ vysvětluje Alena Paldusová, manažerka projektu Zdravá 5.

Na semináři účastníci oceňují metodické pomůcky a kompletní didaktiku pro práci s dětmi, kterou si po skončení odnáší. Navíc si práci s pomůckami také vyzkouší. Velkou oblibu si získal blok od RNDr. Pavla Suchánka na téma výživy dětí nebo část PaeDr. Lenky Kubrichtové, která hovoří o výchově ke zdraví.