Přeskočit
Albert logoAlbert logo

Vítejte!

Můj profil
0
Menu
LETÁKYRECEPTY
MŮJ ALBERT
NewsroomTiskové zprávyAlbert daroval potravinové bance už jedenáctou dodávku

Newsroom

Informační servis společnosti Albert ČR

Pro média
Zdravě a udržitelně
Náš příběh
Zajímá vás

30. června 2023

Ještě více čerstvých potravin pro lidi v nouzi. Albert daroval potravinové bance už jedenáctou dodávku

 

V uplynulých dvou letech se Albert stal největším dárcem potravinových bank. Pro letošní rok se zavázal navýšit podporu potřebným na minimálně 3 000 tun potravin. Potravinovými dary ale s pomocí nekončí, snaží se také vytvářet příznivé podmínky pro jejich navyšování. Proto za poslední tři roky daroval desítku chladicích dodávek potravinovým bankám po celém Česku a nyní přidává další. Jedenácté auto bude pomáhat se svozem čerstvých potravin z prodejen do Potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj.

 

Každým rokem Albert zvyšuje množství potravin, které daruje ze svých obchodů. Loni daroval 2 800 tun potravin a dva roky po sobě se tak stal největším firemním dárcem potravin České federace potravinových bank. V letošním roce překročí jeho potravinová pomoc 3 000 tun, k nimž se na začátku roku veřejně zavázal. Naplnit tento cíl má pomoci i 11. dodávka, kterou nyní daroval.

„Děkujeme zástupcům potravinových bank za energii a elán, který vkládají do naší každodenní spolupráce po celém Česku. Stejné poděkování patří našim zaměstnancům v prodejnách, kteří tvoří druhý článek pomyslného řetězce nezbytného k tomu, aby neprodané potraviny dostaly odpovídající uplatnění a jako dar pomohly lidem v nouzi. Třetím článkem tohoto řetězce je logistika. Proto darujeme další dodávku s chladící vestavbou, jež umožní svoz a distribuci neprodaných čerstvých potravin,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

„A k dodávce samozřejmě přidáváme i finance na její provoz a zimní pneumatiky, aby přísun čerstvých neprodaných potravin z Alberta pro lidi v nouzi mohl probíhat celoročně. Potravinovým bankám, a v tomto případě bance pro Prahu a Středočeský kraj a její ředitelce, paní Doušové, mnohokrát děkujeme za spolupráci,“ dodává Jiří Mareček.

10 chladicích aut už řadu měsíců pomáhá po celém Česku

Albert tímto darem navazuje na 10 dodávek z minulých let, které pomáhají v Praze a Středočeském kraji, dále jihočeské, pardubické, jihomoravské, ostravské, karlovarské, zlínské, ústecké potravinové bance a potravinové bance Central. Obchodník každoročně přispívá na jejich provoz a servis, v loňském roce částkou 1,2 milionu korun. Jedenáctá dodávka pomůže se svozem potravin do potravinové banky v Praze a Středočeském kraji. Díky chladícím vestavbám, jimiž jsou dodávky vybaveny, se k lidem v nouzi dostane více čerstvých a tím i zdravějších potravin.

„Potravinovou pomoc potřebuje stále více lidí, jen v Praze a Středočeském kraji aktuálně spolupracujeme s více než 280 organizacemi, které pečují přibližně o 78 000 klientů. Jedná se tak o jednu z největších potravinových bank v republice, a právě s dopravou pro ně nám pomůže nová dodávka darovaná Albertem. Díky chladicí vestavbě nám zároveň umožní přepravovat ještě více čerstvých potravin, které jsou náročnější na dopravu,“ popisuje Věra Doušová, ředitelka potravinové banky pro Prahu a Středočeský kraj.

Potravinové přebytky reportujeme odpovědně

Snižování potravinových přebytků patří v Albertu mezi klíčové pilíře strategie udržitelnosti, kterou obchodník důsledně měří a transparentně reportuje. „Řídíme se nejpřísnější definicí, to znamená, že z neprodaných potravin vyjímáme pouze jídlo darované k lidské spotřebě prostřednictvím potravinových bank. Vše ostatní, přestože míří k dalšímu využití a recyklaci, vykazujeme jako potravinový odpad,“ upřesňuje Jiří Mareček. V loňském roce Albert daroval například 1 200 tun ke zkrmení zvířatům na farmách či v záchranných stanicích.